دولت تصمیمی برای آزاد کردن قیمت کالاهای اساسی ندارد

سخنگوی سازمان حمایت با اعلام ” سازمان حمایت در قیمت‌گذاری‌های غیر متعارف کلیه گروه‌های کالایی ورود می‌کند” گفت: دولت تصمیمی برای برداشته شدن قیمت‌گذاری کالاهای گروه یک ندارد و سایر گروه‌های کالایی باید ضوابط قیمت‌گذاری سازمان حمایت را رعایت کنند.

به گزارش اگری پرس غلامرضا کاوه در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر اظهار کرد: دولت هیچ تصمیمی برای برداشته شدن تنظیم بازار کالاهای گروه یک شامل کالاهای اساسی ندارد و براساس آخرین مصوبات ۱۸ جلسه ستاد هدفمندی سازی یارانه‌ها کالاهای گروه یک مشمول نظارت، پایش و قیمت‌گذاری هستند.

وی افزود: پایش و قیمت گذاری این محصولات  اکنون نیز در بازار مصرف در حال انجام است  و تا به امروز تصمیمی برای خروج این کالاهای اساسی از قیمت گذاری دولت گرفته نشده است.

سخنگوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ادامه داد: قیمت گذاری در گروهای دیگر کالایی نیز براساس عرضه و تقاضا اما با رعایت ضوابط قیمت گذاری سازمان حمایت تایین می‌شود.

وی در توضیح گفت: اگر قیمتی در سایر گروه های کالایی غیراولویت دار، افزایش قیمت غیر متعارف داشت، سازمان حمایت در صورت شکایت ورود می‌کند.