به گزارش اگری پرس؛

قیمت تخم‌مرغ در هفته‌های اخیر با طی روند صعودی در حال افزایش است. نرخ این محصول از ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان مصوب در میادین میوه و تره‌بار شهر تهران، ابتدا به ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، هفته بعد به ۱۵ هزار تومان و به‌فاصله کمی به ۱۶ هزار تومان رسید.

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار تسنیم هر کارتن تخم‌مرغ فله امروز به‌قیمت ۹۵ هزارتومان به خرده‌فروشی واقع در خیابان جمال‌زاده شمالی تحویل داده شد که با احتساب سود فروشنده این واحد صنفی هر شانه تخم‌مرغ را به‌قیمت ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رساند.

قیمت مصرف‌کننده هر شانه تخم‌مرغ ۳۰عددی بدون بسته‌بندی در واحد دیگری در خیابان جمال‌زاده شمالی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان است و قیمت این محصول در خرده‌فروشی در محله سعادت‌آباد ۱۹ هزار تومان است و در برخی از واحدهای خرده‌فروشی نیز در مرز ۲۰ هزار تومان به‌فروش می‌رسد.

بنابراین گزارش ناصر نبی‌پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران در این باره در گفتگویی با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ درب مرغداری نیز افزایش یافته است، اظهار داشت: هر کیلوگرم تخم‌مرغ (از کمتر از ۵ هزار تومان) به ۷ هزار تومان افزایش یافته است.

وی به معدوم شدن بیش از ۱۳میلیون مرغ تخم‌گذار و آشفتگی بازار نهاده‌های دامی نیز اشاره داشت و گفت: قیمت ذرت در بندر ۱۱۰۰ تومان و کنجاله سویا به ۱۸۵۰ تومان رسیده است که با این ارقام باید ۱۰۰ تومان کرایه حمل نیز  اضافه کرد.