برنج‌های خارجی تا کِی اعتبار ورود به ایران را دارند؟!

در حالی که وزیر کشاورزی می‌گوید ۹ ماه است که هیچ مجوزی برای ثبت سفارش و واردات برنج صادر نکرده است، مشخص نیست ثبت سفارش‌های گذشته برای این محصول تا چه زمانی اعتبار دارند و همچنان با استناد بر آنها، برنج در فهرست وارداتی گمرک قرار دارد.

agripress0021به گزارش  اگری پرس به نقل از ایسنا، برنج یکی از محصولاتی است که در دولت گذشته وارداتش حساب و کتاب نداشت و هر ساله شاهد رکورد جدیدی از واردات آن به بازار ایران بودیم، در حالی که به گفته کارشناسان سالانه به حدود ۸۰۰ هزار تن تا نهایتا یک میلیون تن برنج وارداتی برای تامین نیاز داخلی و حتی ذخایر استراتژیک کشور نیازمند بودیم.

طی سال‌های گذشته آنقدر مرزهای کشور بی در و پیکر بود که واردات برنج در سال ۱۳۹۲ به بیش از میزان تولید آن سال یعنی بیش از دو میلیون تن رسید؛ چرا پس از راستی‌آزمایی وزارت جهاد کشاورزی دولت یازدهم، مشخص شد که میزان تولید برنج سفید تولید شده در کشور در سال ۱۳۹۲ حدود یک میلیون ۸۵۰ هزار تن بوده است؛ نه دو میلیون و ۲۵۰ هزار تنی که دولت دهم اعلام کرده بود.

گرچه به نظر می‌رسد قصه پرغصه واردات برنج همچنان برای کشاورزان ادامه دارد و با وجود اینکه به گفته وزیر کشاورزی و معاون زراعتش حدود ۹ ماه است که این وزارتخانه هیچ مجوزی برای واردات برنج صادر نکرده اما همچنان این قوت غالب مردم به کشور وارد می‌شود.

البته به گفته عباس کشاورز، معاون وزیر جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گوید بر اساس قوانین، واردات به کشور و زمان اعتبار ثبت سفارش برای واردات محصولات مختلف همچنان اعتبار دارد اما مشخص نسیت که این ثبت سفارش‌های انجام شده برای برنج در چه تاریخی انجام شده و تا چه مدت اعتبار دارد.

طبق اعلام معاون وزیر جهاد کشاورزی امسال یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن برنج سفید در کشور تولید می‌شود اما با توجه به واردات بیش از ۲۹۰ هزار تنی برنج طی چهار ماهه نخست امسال و اینکه نمی‌دانیم ثبت سفارش‌های صورت گرفته به چه میزان (از نظر وزنی) و تا چه زمانی اعتبار دارد، نمی‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم که چقدر واردات برای کشور تامین‌کننده نیاز مصرف‌کنندگان و منافع تولیدکنندگان است.

وی همچنین در خصوص سیاست وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر سهمیه‌بندی کردن واردات محصولات استراتژیک مانند برنج و گندم نیز پاسخ روشنی نداد.

با توجه به اینکه برنج یکی از محصولات اصلی سفره‌های ایرانیان بود و محصولی استراتژیک برای کشور محسوب می‌شود، باید سیاست روشن و مناسبی در راستای تامین منافع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان امر قرار گیرد.