۱۵۰هزار تن مرغ در انبارهای وزارت جهاد کشاورزی

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ذخیره حدود ۱۵۰ هزار تن مرغ در انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام، گفت: مشکلی در زمینه تولید این کالا وجود ندارد. حسن رکنی در گفتگو با مهر درمورد تغییر قیمت مرغ طی هفته‌های اخیر  با بیان اینکه بهای این کالا نیز مانند برخی از مواد غذایی ممکن است […]

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ذخیره حدود ۱۵۰ هزار تن مرغ در انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام، گفت: مشکلی در زمینه تولید این کالا وجود ندارد.

حسن رکنی در گفتگو با مهر درمورد تغییر قیمت مرغ طی هفته‌های اخیر  با بیان اینکه بهای این کالا نیز مانند برخی از مواد غذایی ممکن است با نوساناتی در مقاطع مختلف همراه باشد، افزود: کمااینکه حدود ۲ تا ۳ ماه قبل نیز قیمت مرغ کاهش یافته بود، قیمت این کالا تابع عرضه و تقاضاست و تغییراتی که در تقاضا ایجاد می‌شود و نوسان چگونگی عرضه، می‌تواند موجب تغییر بهای آن شود.

وی با تاکید بر اینکه کمبودی در این زمینه نیست ومرغ به وفور وجود دارد، اضافه کرد: وقتی عرضه مرغ زیاد است، تولید برای تولیدکننده غیر اقتصادی می‌شود و در این شرایط شرکت پشتیبانی امور دام موظف است کالای مازاد را جمع‌آوری کند که مرغ‌دار زیان نکند، همچنین زمانی‌که بهای مرغ بالا می‌رود، این شرکت موظف است با تزریق آن به بازار قیمت را متعادل کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به وجود حدود ۱۵۰ هزار تن مرغ ذخیره در انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام، گفت: با توجه به ذخیره انبوهی که هست جای نگرانی نیست و این شرکت آمادگی دارد در مراکز استان‌ها مرغ سرد(منجمد) را با نرخ ۵۵۰۰ تومان در اختیار تعاونی‌های توزیع، تعاونی‌های مصرف و کلیه مجموعه‌های نیازمند مرغ قرار دهد بنابراین دغدغه‌ای از جهت تغییر مقطعی قیمت این کالا وجود ندارد.

رکنی افزود: با توجه به شرایط تولید و جوجه‌ریزی ما سیری افزایشی را طی می‌کنیم، به نظر نمی‌رسد تنشی از این جهت در بلند مدت داشته باشیم ضمن اینکه نه مشکلی در جهت تولید مرغ هست و نه در عرضه مرغ سردی که به شکل ذخیره وجود دارد.