به گزارش اگری پرس؛ منصور پوریان یک تامین کننده دام زنده  و گوشت، با بیان اینکه نرخ گوشت کماکان همانند سابق است، اظهار کرد: اکنون نرخ هر کیلو لاشه گرم وارداتی ۲۹ هزار تومان، گوشت وارداتی ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان و شقه داخلی بدون دنبه ۳۷ تا ۳۸، شقه داخلی با دنبه ۳۵ تا ۳۶  و ران و سردست بسته بندی وارداتی ۴۲ هزار تومان است.

وی از کاهش تقاضا برای خرید دام زنده بعد از ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و گفت: البته تقاضا در ایام محرم همچنان برای گوشت منجمد بالاست.

به گفته پوریان علی رغم آنکه بازار از گوشت وارداتی و داخلی گرم اشباع است اما به سبب افزایش تقاضا گرانی همچنان در قصابی ها حاکم است.

یک تامین کننده دام و گوشت قیمت گوشت در بازار را پیش بینی کرد و افزود: با افزایش واردات و عرضه گوشت منجمد پیش بینی می شود که نرخ گوشت گرم با کاهش ۲ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومانی در بازار روبرو شود.

وی در پاسخ به این سوال که گوشت گرم داخلی در قصابی ها با نرخ ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان عرضه می شود، تصریح کرد: با توجه به آنکه گوشت های وارداتی تنها نیاز شرکت های بسته بندی را تامین می کند از این رو کاهش عرضه  در قصابی ها نوسان قیمت ها را به همراه دارد که انتظار می رود با افزایش واردات دیگر خبری از گرانی گوشت نباشد.