توجه ویژه مجلس یازدهم به کشاورزی

دکتر علیرضا عباسی نماینده مردم کرج در گفتگو با خبرنگار اگری پرس اعلام کرد : مجلس یازدهم توجه ویژه ای به بخش کشاورزی دارد و می بایست باتوجه به فرامین مقام معظم رهبری تلاش خود را در این عرصه مضاعف نماید. لذا نمایندگان مردم ورود جدی به این عرصه نموده اند، هدف تغذیه ۳۰۰ میلیون […]

دکتر علیرضا عباسی نماینده مردم کرج در گفتگو با خبرنگار اگری پرس اعلام کرد :

مجلس یازدهم توجه ویژه ای به بخش کشاورزی دارد و می بایست باتوجه به فرامین مقام معظم رهبری تلاش خود را در این عرصه مضاعف نماید. لذا نمایندگان مردم ورود جدی به این عرصه نموده اند، هدف تغذیه ۳۰۰ میلیون ایرانی است.

وی ادامه داد و گفت: مجلس یازدهم یک لقبی را از حضرت آقا گرفتند و آن هم (( یکی از انقلابی ترین مجلس های دوران چهل ساله انقلاب )) است بنابراین کاری که مجلس انقلاب اسلامی انجام میدهد می بایست در خور این لقب باشد. وی افزود: حدود ۴۲ سال از عمر انقلاب می‌گذرد و با ورود جهادی که داشتیم، توانستیم به بخشی از اهداف خود برسیم. یکی از این حوزه ها، کشاورزی می باشد همانطور که میدانید بخش امنیت غذایی یکی از مهمترین مقوله هایی می باشد که در هر کشور حائز اهمیت است. در بحث امنیت غذایی یکی از مولفه ها سلامت غذا و یکی تامین غذا باشد. در حوزه تامین غذا همه ما می بایست تلاش کنیم، ما تولید مان را از حدود ۲۰ میلیون تن از اوایل انقلاب به حدود ۱۲۰ میلیون تن رسانده‌ایم. خب این یک حرکت خوب محسوب می شود که یک جهش ۵ الی ۶ برابری رقم خورده است. دکتر علیرضا عباسی ادامه داد: سوال این است آیا ما به آن چیزی که خواسته ایم رسیده ایم یا خیر؟ در گام دوم، حضرت آقا می‌فرمایند که وقتی به پشت سرمان نگاه می‌کنیم کارهای بسیاری انجام داده‌ایم اما زمانی که به پیش روی خود نگاه می کنیم می بینیم که کارهای انجام نشده بسیاری داریم. بنابراین باید تمام تلاشمان را در این قسمت افزایش دهیم .
همچنین حضرت آقا می‌فرمایند ما توان تولید غذا برای ۳۰۰ میلیون نفر را داریم،خب ما امروزه برای ۸۰ میلیون نفر هم واردات انجام می دهیم که این زیبنده نظام اسلامی ما نیست.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: اگر به سیاست های استعماری دشمنان توجه کنیم اهمیت موضوع برای ما مشخص می گردد. همانطور که کسینجر به عنوان یک سیاستمدار می گوید که اگر میخواهید دولت‌ها را کنترل کنید نفت و انرژی آنها را در اختیار بگیرید و اگر میخواهید به ملتها سیطره پیدا کنید غذای آنها را در اختیار بگیریم بنابراین اگر ما می‌خواهیم استقلال غذایی داشته باشیم باید با تمام قوا در این عرصه ورود پیدا کنند.