دلایل تجمع مرغداران مقابل نهاد ریاست جمهوری

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی دلایل تجمع مرغداران مقابل نهاد ریاست جمهوری را اعلام کرد و گفت: بسیاری از تولیدکنندگان در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند و قادر به تحمل شرایط موجود نیستند.

به گزارش اگری پرس محمد یوسفی در گفتگو با مهر درباره تجمع مرغداران در مقابل نهاد ریاست جمهوری که صبح امروز اتفاق افتاد، اظهار داشت: مرغداران در حال زیان هستند و قادر به پرداخت وام‌های خود نیستند، ضمن اینکه بسیاری از آنان در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه زیان‌های به وجود آمده برای تولیدکنندگان دیگر قابل تحمل نیست، گفت: امروز قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ برای تولیدکننده بین ۴۲۰۰ تا ۴۳۰۰ تومان و قیمت فروش آنها بین ۳۲۰۰ تا ۳۳۰۰ تومان است؛ یعنی مرغداران در هر کیلو تولید هزار تومان زیان می‌کنند.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان حدود دو سال است در این وضعیت به سر می‌برند، افزود: قرار است امروز نمایندگان مرغداران با یکی از مسئولان نهاد ریاست جمهوری دیدار داشته باشند و در این زمینه بحث و گفتگو کنند، ضمن اینکه طی دو تا سه ماه گذشته نیز تولیدکنندگان دیدارهایی با مسئولان وزارت جهادکشاورزی از جمله خود شخص وزیر داشته‌اند.

یوسفی اضافه کرد: در جلسه امروز نماینده‌ای از نهاد ریاست جمهوری برای شنیدن صحبت‌های تولیدکنندگان می‌آید و به احتمال زیاد یک نماینده از وزارت جهادکشاورزی نیز در این جلسه حضور خواهد داشت تا پاسخگوی مسائل باشد.

وی درباره افزایش قیمت دام نیز اظهار داشت: قیمت دام افزایش پیدا کرده است اما درصد آن خیلی زیاد و قابل توجه نیست. رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی کشور با بیان اینکه قیمت دام بستگی به قیمت جهانی آن دارد، گفت: بسته به نوسانات قیمت‌های جهانی، نرخ‌های این محصولات در داخل نیز بالا و پایین می‌شود.

صبح امروز جمعی از مرغداران در خیابان پاستور و مقابل نهاد ریاست جمهوری به دلیل اعتراض به قیمت تمام شده مرغ و عملکرد دولت در تعامل با مرغداران تجمع کردند.