جولان پرتقال‌های وارداتی از قبرس در بازار میوه/ زردآلوی نوبرانه ۱۲ هزار تومان

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار با اشاره به قیمت مناسب انواع میوه در میادین میوه و تره بار گفت:با توجه به اینکه در فصل برداشت میوه‌های مختلفی قرار داریم و سرمازدگی قابل توجهی نداشیم، وضعیت تولیدو عرضه انواع میوه های فصل مناسب است.

به گزارش اگری پرس؛

حسین مهاجران در گفت‌وگو با خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت تولید و عرضه میوه در بازار مصرف اظهار کرد: با توجه به اینکه در فصل برداشت میوه‌های مختلفی قرار داریم اکنون مشکلی بابت قیمت و تامین انواع میوه در بازار مصرف نداریم.

وی افزود: درسال جاری تنها بخش اندکی از باغات در حاشیه کوهستان قم سرمازدگی محصولات زردآلو و انار داشت اما در مجموع این امر تاثیری بر میزان تولید و عرضه میوه در بازار مصرف نخواهد داشت.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار ادامه داد: هر کیلوگرم زردآلو نوبرانه ۵ هزار تومان تا ۱۵ هزار تومان، گوجه سبز ۲ هزار تومان تا ۱۲ هزار تومان، موز ۳۰۰۰ تومان تا ۴۵۰۰ تومان، کیوی ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان و پرتقال‌های وارداتی قبرس و ترکیه ۲۰۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

مهاجران تصریح کرد:‌با وجود اینکه تقاضا برای خرید سیب درختی کاهش یافته اما این محصولات با قیمت بالایی در میادین میوه و تره‌بار به فروش می‌رسد. به طوری که هر کیلوگرم سیب قرمز و زرد به ترتیب ۵۰۰۰ و ۶۰۰۰ تومان به فروش می‌رسند.

وی گفت: هر کیلوگرم خیار در میادین مرکزی میوه و تره‌بار تهران ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان، سیب‌زمینی تازه ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان، پیاز دزفول ۱۴۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد که با آمدن پیاز اصفهان قیمت این محصول از هفته آینده کاهش می‌یابد.

مهاجران افزود: هر کیلوگرم هندوانه نیز در میادین مرکزی میوه و تره بار ۴۰۰ تومان تا ۱۰۰۰تومان، ملون هزار تومان تا ۲۵۰۰ تومان و طالبی ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان به فروش می رسد.