کشاورزی موفق‌ترین بخش در حوزه اقتصاد مقاومتی بوده است

جهاد کشاورزی موفق‌ترین نهاد در اجرای اقتصاد مقاومتی بوده است و از رشد منفی شش و هشت دهم درصد به مثبت ۳ درصد رسیده است. با رشد این نهاد بیش از ۵ میلیارد دلار در بخش واردات صرفه‌جویی کرده‌ایم. ذخایر گندم ما به بیش از ۶ میلیارد تن رسیده است.

به گزارش اگری پرس سخنگوی دولت گفت: دولت درباره‌ی اقتصاد مقاومتی به مفهوم یکسان رسیده است. اینکه می‌گویند دولت اقتصاد مقاومتی را قبول ندارد، درست نیست.
محمدباقر نوبخت در گفت‌وگوی ویژه‌ خبری شبکه دو سیما، در ارتباط با موضوع اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۵ اظهار کرد: مفهوم اقتصاد مقاومتی برای ما دولتی‌ها یکسان است و حتما باید در مجموعه ما اجماع نظری در این رابطه وجود داشته باشد. ما همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا از همه‌ی ظرفیت‌های داخلی کشور استفاده کنیم و با تولیدات باکیفیت و بااستاندارد، صادرات خوبی داشته باشیم.
وی ادامه داد: ما می‌دانیم که اگر قرار باشد شاهد یک جهشی در رشد کشور باشیم، باید ابتدا از طریق فن‌آوری‌های نوپا اقدام کنیم و از آن‌ها حمایت کنیم. دولت از ابتدا در سمت حمایت از علوم دانش‌بنیان حرکت کرده است. بیش از ۲۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان از آغاز دولت تا به حال داشته‌ایم.
سخنگوی دولت با اشاره به ضرورت اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی، گفت: برای سه هدفی که از سوی مقام معظم رهبری درباره‌ی اقتصاد مقاومتی تعیین شده، ۶۸۰ برنامه‌ی عملیاتی تعریف کرده‌ایم. از میان آنها با اولویت ۲۴۰ پروژه داریم که در برنامه ششم هم مدون شده است. این ۲۴۰ پروژه نیز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بررسی می‌شود تا ۴۸ پروژه را در سال پیش رو به انجام برسانیم.
وی خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی موفق‌ترین نهاد در اجرای اقتصاد مقاومتی بوده است و از رشد منفی شش و هشت دهم درصد به مثبت ۳ درصد رسیده است. با رشد این نهاد بیش از ۵ میلیارد دلار در بخش واردات صرفه‌جویی کرده‌ایم. ذخایر گندم ما به بیش از ۶ میلیارد تن رسیده است. می‌گویند دولت به اقتصاد مقاومتی توجه ندارد، آن را قبول ندارد. این همه رشدی که ما کرده‌ایم بر اساس اقتصاد مقاومتی بوده است، این حرف‌ها درست نیست.