کارگاه مدیریت آب با حضور کارشناسان بین‌المللی

دانشگاه صنعتی شریف “کارگاه مدیریت آب” را طی روزهای ۲۹ و ۳۰ تیرماه با حضور اساتید ایرانی از آمریکا در محل دانشگاه مهندسی شیمی و نفت این دانشگاه برگزار می‌کند.

به گزارش اگری پرس، معرفی فاکتورها و اصول بنیادی حاکم بر نقش بازیافت در مدیریت یکپارچه منابع آب، بازیافت آب کشاورزی، جلا دادن تالاب‌ها و تقویت جریان رودخانه‌ها، توسعه فرصت‌ها برای بازیافت آب‌های صنعتی، تقویت آب‌های زیرزمینی و شارژ مدیریت‌شده آبخوان‌ها، سیستم‌های شخصی بازیافت آب کدر در محل و گرایشات بین‌المللی در استفاده مجدد از آب، ازجمله اهدافی است که در این رویداد دنبال خواهد شد.

همچنین، پیشرفت در تکنولوژی تصفیه فیزیکی شیمیایی و بیولوژیکی، تکنولوژی‌های پیشرفته اکسیداسیون، تکنولوژی‌های غشایی در بازیافت و استفاده مجدد آب، موضوعات سلامت عمومی مرتبط با بازیافت و استفاده مجدد آب، مدیریت ریسک، قوانین، مقررات، سیاست‌ها، مدیریت و تحقیقات در مورد بازیافت آب، آینده بازیافت آب چیست؟ و پیشنهاد روش‌های تصفیه آب و موارد استفاده ازجمله محورهای تخصصی این نشست تخصصی خواهد بود.

گفتنی است، نیوشا عجمی از دانشگاه استنفورد، محسن مهران از مهندسی روبیکان، حسین اشکتراب از بخش آب سانتاکلارا و بهمن شیخ از مهندسان مشاور شیخ، سخنرانان این کارگاه دو روزه خواهند بود.

خاطرنشان می‌شود، این کارگاه در روزهای سه‌شنبه ۲۹ و چهارشنبه ۳۰ تیرماه در دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام به دفتر کرسی یونسکو در طبقه نخست ساختمان محیط زیست (خودروی سابق) واقع در جنوب دانشکده عمران دانشگاه صنعتی شریف، دفتر مرسی یونسکو مراجعه کنند.

بنا بر اعلام دانشگاه شریف، شرکت در این کارگاه برای عموم آزاد است و هزینه حضور در آن برای عموم دانشجویان با ۴۰ درصد تخفیف و برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه صنعتی شریف با ۵۰ درصد تخفیف منظور می‌شود.

منبع: ایانا