پیشنهاد حذف ذرت و سویای دولتی مرغداران و جایگزینی خوراک آماده

مدیرعامل اتحادیه تولید کنندگان خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: مذاکرات حذف ذرت و سویای دولتی مرغداران و جایگزینی خوراک آماده بهداشتی با معاونت امور دام برای بالا بردن راندمان تولید در حال انجام است.

به گزارش اگری پرس؛ مهدی مسعودی اظهار کرد: اتحادیه طرح ابتکاری برای عرضه خوراک  طیور دارد و به معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی اعلام آمادگی کرده است که می تواند خوارک مورد نیاز طیور را به صورت صنعتی ارائه دهد.

وی افزود: در این طرح به جای اینکه دولت( شرکت پشتیبانی امور دام) به مرغداران ذرت و سویا دهد این امکان وجود دارد که با نظارت  پشتیبانی امور دام خوراک مورد نیاز مرغداران  به صورت آماده، بهداشتی و با ضریب تبدیل بالا در اختیار آنها قرار دهیم.

در نامه اتحادیه تولید کنندگان خوراک دام به رکنی معاون وزیر در امور تولیدات دامی آمده است:همانگونه که به استضحار حضرتعالی رساندم، درصدد هستیم تا نسبت به ارائه طرحی به منظور عقد قرارداد کارخانه‌های معتبر عضو اتحادیه با شرکت پشتیبانی امور دام جهت تولید و ارائه خوراک آماده، با کیفیت و قیمت منطقی به جای عرضه مستقیم ذرت، سویا و دیگر نهاده‌ها به مرغداران و دامداران توسط شرکت پشتیبانی پیشنهاد نمایم تا از این طریق نقش مهم و کلیدی تولیدکنندگان خوراک را در جهت فرمایشات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال پررنگ‌تر نماییم. از حضرتعالی تقاضامندم در صورت موافقت با این طرح اجازه فرمایید تا جزئیات آن را در اختیار جنابعالی و هیات مدیره شرکت پشتیبانی امور دام قرار دهیم.