پیام نوروزی وزیر جهاد کشاورزی

وزیر جهادکشاورزی در پیام نوروزی خود ، همزیستی عادلانه با منابع طبیعی و به‌کارگیری توانایی‌های جامعه کشاورزی را در تعامل با تجارب و دانش بشری و در مسیر توسعه پایدار کشاورزی مورد تاکید قرار داد.

به گزارش اگری پرس و به نقل از خبرگزاری مهر، محمود حجتی در پیامی به مناسبت فرارسیدن نوروز ۹۴، همزیستی عادلانه با منابع طبیعی و به‌کارگیری توانایی‌های جامعه کشاورزی را در تعامل با تجارب و دانش بشری و در مسیر توسعه پایدار کشاورزی مورد تاکید قرار داد.

متن این پیام به شرح زیر است؛

“بنام هستی بخش مهربان

یا مُقَلِّب القُلوب وَ الاَبصار یا مُدَبِّر اللَیلِ وَ النَّهار

تلاش‌گران جامعه کشاورزی

باسلام و درودی گرم، صمیمانه‌ترین تبریک و بهترین آرزوهایم را در طلیعه دیگری از بهار تقدیم همه مردم عزیز کشورمان و به ویژه تلاشگران جامعه کشاورزی می‌نمایم. امید آن دارم در آغاز سالی که پیش روی ماست و در سایه همیشه گسترده آفریدگار مهربان و با امید به دستان توانمند همه شما در راهی که در عرصه کشاورزی کشور در پیش گرفته‌ایم سرافراز تر از گذشته گام برداریم.

علیرغم موانع اقلیمی تاثیرگذار بر محیط کشاورزی با  این باورکه در نظام هستی، جز از زیبایی  نشانی نداریم  از بیم‌ها کاسته و بر امیدهای خود  افزوده‌ایم. در چنین فضایی،   ضرورت حفاظت از منابع تولید به عنوان محوری‌ترین راهبرد فراروی کشاورزی کشور، بیش از پیش مورد تاکید شما مردم شریف، رییس جمهور محترم و به ویژه مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

 بنابراین  بر آن شدیم  تا به همت تک تک شما عزیزان و با الهام از راهبرد “اقتصاد مقاومتی” نقشه راهی در حوزه کشاورزی تدوین نماییم. نقشه‌ای که در مسیر و مقصدش با تکیه به قابلیت‌های شگرف انسانی و نیز ظرفیت‌های نهفته کشورمان بتوانیم هر چه بیشتر از وابستگی و اتکا به منابع تجدیدناپذیر بکاهیم.

 در قالب چنین چشم‌اندازی و به موجب ” قانون تمرکز وظایف و اختیارات در وزارت جهادکشاورزی”پذیرای مسئولیت سنگین سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی تولید و تنظیم کلان بازار مصرف کشور و با تمرکز بر حمایت از منابع و هدایت تولید ملی شده‌ایم.

بی‌تردید گام نهادن در این وادی دوسویه ممکن نبود مگر به امید درک، عزم و بردباری همگانی و نیز یاری دستان توانمندتان که با حس مشترک نیل به باروری این سرزمین، دستمان را فشردید. در این مجال کوتاه گرچه امکان ترسیمی از عملکرد شما همکارانم در سالی که گذشت وجود ندارد اما همانگونه که آگاه و همراه ما بوده‌اید تمامی مساعی خود را در جهت تقویت بنیان‌ها و زیرساخت‌های کشاورزی با هدف پایداری و بهره‌وری بیشتر از منابع پایه و محدود کشور و تامین نهاده های مورد نیاز بخش به کار بستیم؛ بازدارندگی از تخریب و حفاظت از منابع طبیعی به مثابه ثروتی از آیندگان که اکنون امانت‌دار آن هستیم و کنترل هوشمند واردات و تنظیم بازار مصرف کشور با هدف حمایت از تولید داخلی به گونه‌ای که سفره ایرانی جلوه‌گر محصولات کشاورزی داخلی باشد نیز به عنوان یک وظیفه سنگین در اولویت کارهایمان قرار گرفت.

شرح دستاوردهای جامعه کشاورزی در سالی که گذشت را به آینده وا می‌نهیم و امیدواریم فرزندانمان، در همزیستی عادلانه با منابع طبیعی و در تعامل با تجارب و دانش بشری توانایی‌های خود را در مسیر توسعه پایدار کشاورزی بکار بندند. فرصت را غنیمت شمرده سلامتی و پایداری شما و خانواده‌هایتان و بیش از همه  خانواده بزرگ کشاورزی را از خداوند متعال خواستارم.”