وضعیت امروز اقتصادی کشور خیلی مطلوب نیست

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه وضعیت امروز اقتصادی کشور خیلی مطلوب نیست گفت: ایجاد و توسعه فروشگاه‌های رنجیره‌ای در کشور جزء ضروریات به حساب می آید اما تا به امروز کمتر به آن توجه شده است.

به گزارش اگری پرس؛ علی فاضلی درنخستین گردهمای اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره ای در محل اتاق اصناف تهران با تاکید بر حضور گسترده و همگانی مردم و جامعه اصناف کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا اظهار کرد: وضعیت امروز اقتصادی کشور خیلی مطولب نیست اما به دور از همه بداخلاقی‌ها و گلایه های موجود باید توجه کنیم که در ۳۷ سال گذشته چه اقدامات بزرگی در کشور انجام شده است.

وی با تاکید بر لزوم توسعه فروشگاه های فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور افزود: این فروشگاه‌ها  اکنون در نظام توزیع کشور سهم چندانی ندارند و به جایگاه واقعی خود نرسیده اند.

رئیس اتاق اصناف ایران همچنین در حاشیه این مراسم اظهار کرد: ایجاد و توسعه فروشگاه های رنجیره‌ای در کشور جزء ضروریات به حساب می آید اما تا به امروز کمتر به آن توجه نشده است.

تعداد فروشگاه های خرد بیشتر از نیاز کشور است

وی تصریح کرد:بر خلاف مواردی که در خصوص ضربه زدن توسعه این فروشگاه های به فروشگاه های کوچک مطرح می شود بنده اعتقادی به آن ندارم و از طرفی باید توجه داشت که تعداد فروشگاه های کوچک دراقتصاد کشور بیشتر از نیاز واقعی است.

فاضلی گفت: فروشگاه های کوچک خود می‌توانند سرمایه‌های خود را با یکدیگر تجمیع کنند و ما ضرورتی برای ورود سرمایه گذار از خارج( این فضا) نداریم.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد که آموزش لازم دراین زمینه وجود نداشته که این امر خود منجر به توسعه فروشگاه‌های زنجیره ای نشده است.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در سال ۹۵ موفق شدیم ۱۷۰ برند ایرانی را ثبت و تقویت کنیم اما باید توجه داشت که شرکت دادن این برند‌های بزرگ درفروشگاه های زنجیره ای کار ساده ای نیست اما این به معنی نشدن آن نخواهد بود.