به گزارش اگری پرس به نقل از تسنیم؛ حسین مهاجران با بیان این قیمت تمام میوه و صیفی‌جات موجود در بازار مصرف به غیر از انگور یاقوتی و گیلاس متعادل است اظهار کرد: هرکیلوگرم گیلاس در میادین مرکزی میوه و تره بار ۴ تا ۱۴ هزار تومان، انگور یاقوتی ۸ تا ۱۲ هزار تومان و انگور یاقوتی ریز ۵ تا ۶ هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی افزود: انگور یاقوتی با توجه به اینکه از مناطق جنوبی کشور مانند سر پل ذهاب، قصر شیرین به تهران و سایر نقاط کشور حمل می‌شود هزینه‌های  زیادی بابت حمل و نقل آن پرداخت می‌شود به طوری که هزینه حمل یک کیلوگرم انگور یاقوتی از محل تولید تا تهران حدود ۳۰۰ تومان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار ادامه داد: قیمت انگور یاقوتی در  شهر تهران تا ۱۰ روز دیگر با آمدن انگور یافت‌آباد  ارزان می‌شود و به قیمت تعادلی می رسد.

قیمت هندوانه به ۴۰۰ تومان رسید

وی با اشاره به قیمت سایر میوه‌ها و صیفی جات تصریح کرد: هر کیلوگرم هندوانه در میادین میوه و تره بار ۴۰۰ تا ۸۰۰ تومان، طالبی هزار تا  هزار و ۵۰۰ تومان، خربزه هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

مهاجران گفت: قیمت هر کیلو گرم زرد آلو ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و نوع ممتاز آن ۸ تا ۹ هزار تومان، هلوی ساری ۲ تا ۶ هزار تومان، گوجه درختی هزارو ۵۰۰ تومان  تا ۸ هزار تومان در میادین مرکزی میوه و تره بار به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار اظهار داشت: هر کیلوگرم خیار گلخانه ای هزار تا هزار و ۵۰۰ تومان و خیار بوته‌رس هزار و ۵۰۰ تومان تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و گوجه‌فرنگی فرنگی ۴۰۰ تومان ۲ هزار تومان  به فروش می‌رسد.

وی تصریح کرد: قیمت هر کیلوگرم سیب‌زمینی زمینی هزار تا هزار و ۴۰۰ تومان و پیاز هزار و ۴۰۰ تومان تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

مهاجران همچنین گفت: قیمت هر کیلوگرم سبزی خوردن نیز در میادین مرکزی میوه و تره بار هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومان و سبزی آش هزار تا هزار و ۵۰۰ تومان است که نرخ این محصولات در سطح شهر حداکثر باید با ۳۰ درصد افزایش قیمت به فروش برسد.