“منع واردات از آمریکا” دستوری که به آن عمل نمی شود!!/”فلفل دلمه” آمریکایی هم در راه است

تمایل زیاد وزارت جهاد کشاورزی برای واردات محصولات کشاورزی از آمریکا، این بار منجر به صدور مجوز برای واردات بذر گل و بذر فلفل شد.

سازمان توسعه تجارت بنابر درخواست سازمان حفظ نباتات کشور، واردات ۲ گونه بذر فلفل دلمه‌ای و شب‌بو را به‌ترتیب از ۲ کشور آرژانتین و آمریکا آزاد و برای اجرا به گمرکات کشور اعلام کرد.

به گزارش  اگری پرس، سازمان توسعه تجارت واردات ۲ بذر فلفل دلمه‌ای و شب‌بو را از قاره آمریکا و به‌ترتیب از دو کشور آرژانتین و آمریکا آزاد و برای اجرا به گمرکات کشور اعلام کرد.

باغستانی رئیس سازمان حفظ نباتات با ارسال نامه‌ای به قائم‌مقام بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه واردات این محصولات در سطح ریسک متوسط قرار دارد، با واردات این محصولات بر اساس شرایط قرنطینه‌ای موافقت کرد.

این مجوز واردات نمونه ای است از تمایل زیاد وزارت جهاد کشاورزی به واردات محصولات اساسی و غیر اساسی کشاورزی از ایالات متحده آمریکا. چرا که در چند ماه اخیر حجم گسترده ای از واردات کشاورزی ایران از ایالات متحده صورت گرفته و نسبت به سالهای گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است. محصولاتی نظیر گندم، جو، ذرت،سویا، آفتابگردان و برخی مکمل های غذایی نمونه هایی از واردات محصولات کشاورزی از آمریکا در چند ماه اخیر هستند.

منبع: تسنیم