مشکلی در تأمین روغن نداریم/ نان و دارو بدون تغییر قیمت

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، سید جواد ساداتی نژاد در یک گفت و گوی تلویزیونی با بیان اینکه هیچ مشکلی در تأمین کالا‌های اساسی وجود ندارد، اظهار کرد: مرغ، تخم مرغ، شیر و روغن به اندازه کافی در کشور تولید می‌شود. وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: برای اینکه مردم مطمئن شوند کالا‌ها به اندازه کافی […]

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، سید جواد ساداتی نژاد در یک گفت و گوی تلویزیونی با بیان اینکه هیچ مشکلی در تأمین کالا‌های اساسی وجود ندارد، اظهار کرد: مرغ، تخم مرغ، شیر و روغن به اندازه کافی در کشور تولید می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: برای اینکه مردم مطمئن شوند کالا‌ها به اندازه کافی است و هیچ کمبودی وجود ندارد کشتارگاه‌ها که پنج شنبه شب‌ها و جمعه تعطیل هستند در این شب‌ها فعالیت خواهند کرد تا فردا مرغ گرم در سطح کشور عرضه شود.

وی با بیان اینکه نهاده‌های دامی از شنبه (۲۴ اردیبهشت) عرضه جدیدی خواهد داشت، گفت: البته در حال حاضر این نهاده‌ها در سامانه وجود دارد و تولیدکنندگان خریداری می‌کنند.

ساداتی نژاد تصریح کرد: در ماه اسفند و فرودین ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است و تا پایان اردیبهشت ماه هم به ۱۳۰ میلیون قطعه خواهیم رسید.

به گفته وی، در ماه اردیبهشت به دلیل مازاد تولید، شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به خرید مرغ مازاد کرد و بیش از ۲۰ هزار تن مرغ مازاد خرید داشتیم.

وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اینکه هیچ مشکلی در کشور از بابت تولید وجود ندارد، گفت: فقط تغییر نرخ، صف ایجاد کرده است. هیچ مشکلی نیست و از صبر و همکاری مردم با مسئولان تشکر می‌کنیم.

مشکلی در تأمین روغن نداریم

وی به قیمت روغن نیز اشاره کرد و گفت: ۱۲۰ هزار تن روغن خام توزیع کردیم و روز چهارشنبه نیز مجدداً ۸۰ هزار تن روغن خام بین کارخانه‌ها توزیع شد. هیچ مشکلی در تأمین روغن در کشور وجود ندارد و روغن با نرخ جدید عرضه خواهد شد. همچنین صف‌هایی که در خصوص روغن وجود دارد به دلیل این است که با نرخ قدیم عرضه می‌شود و همین موضوع تقاضا را بالا برده، قطعاً با ورود روغن‌های جدید به بازار، ثبات حاکم خواهد شد.

نان و دارو بدون تغییر قیمت

ساداتی نژاد عنوان کرد: نان و دارو تغییر قیمتی نخواهند داشت. نان‌های سنتی مانند قبل در نانوایی‌ها با نرخ قدیم عرضه خواهد شد. مبلغی هم که به حساب مردم واریز شده با توجه به افزایش نرخی که دارد پوشش کامل هزینه‌هاست و در برخی از دهک‌ها نیز بیش از مقدار افزایش قیمت صورت گرفته است.