ما ۴ نفر را محاکمه کنید

وزیر جهادکشاورزی دولت نهم، پیشنهاد کرد چهار وزیر سه دهه گذشته در حوزه کشاورزی محاکمه شوند.

به گزارش اگری پرس؛

محمدرضا اسکندری، وزیر جهادکشاورزی دولت نهم با در تشریح مشکلات کنونی بخش کشاورزی خاطرنشان کرد: نگاه به تولید ملی در بخش کشاورزی جدی نیست و دولتها پس از هر مشکل مقطعی با پناه بردن به واردات، باعث آسیب دیدن کشاورزی ایران می‌شوند.

وی ضمن برشمردن راهبردهای غلط گذشته به سیاست «سدسازی بی‌رویه» اشاره کرد و افزود: نهضت سدسازی که از دهه هفتاد آغاز شد، میلیاردها دلار هزینه به کشور تحمیل کرد و مقروض شدن کشور به نهادهای بین‌المللی را در پی داشت. هرچند تعدادی از این سدها برای پیشبرد سیاستهای توسعه‌ای مورد نیاز بود، ولی ساخت بسیاری از سدهای کشور غیرضروری بود.

اسکندری ساخت این سدهای غیرضروری را موجب بر هم خوردن اکوسیستم بومی و ایجاد بحرانهای جدی زیست‌محیطی دانست و تصریح کرد: مجریان و طراحان این طرحها باید پاسخگوی هزینه‌های تحمیل شده و منابع از دست رفته کشور باشند.

وزیر جهادکشاورزی دولت نهم متذکر شد: هر سیاستی که در سی سال گذشته اجرا شده حاصل عملکرد چهار وزیر در این حوزه بوده است؛ عیسی کلانتری با سیزده سال، محمود حجتی با ۹ سال، بنده با چهار سال و صادق خلیلیان هم با چهار سال وزارت، مسئولان این حوزه در زمان ایجاد وضع موجود بوده‌اند.

وی افزود: متأسفانه عده‌ای با فرافکنی، مشکلات کنونی را به مسائلی مانند ظرفیت پایین کشاورزی کشور و موضوعات حاشیه‌ای نسبت می‌دهند که این رویه غلط باید متوقف شود.

مجری طرح خودکفایی گندم تأکید کرد: چرا ما چهار وزیر را به مناظره مستقیم نمی‌خوانند تا سره از ناسره مشخص شود؟ بنده پیشنهاد می‌کنم ما چهار وزیر را در یک محکمه فنی و کارشناسی بدون تعارف و با صراحت تمام به‌صورت علنی محاکمه کنید تا مردم واقعیت را بدون پرده دریابند.

وی در پایان گفت: من به‌صراحت آمادگی خود را برای محاکمه در پیشگاه ملت ایران اعلام می‌کنم. مردم ولی‌نعمت ما هستند؛ تا ابد مدیون فداکاری آنها هستیم و باید خود را به آنها متعهد بدانیم.