به گزارش اگری پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ بدون تردید یکی از اقلام پرمصرف این ایام به بازار میوه و تره بار معطوف می شود که برخلاف وعده مسئولان مبنی بر ثبات قیمت ها اما نرخ برخی اقلام با افزایش نسبی همراه. است.

گزارشات میدانی حاکی از آن است که نرخ هر کیلو گیلاس تکدانه ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان،آلبالو ۱۳ تا ۱۵ هزار تومان، شبرنگ ۱۴ تا ۲۲ هزار تومان،سیب گلاب ۹ تا ۱۲ هزار تومان،انگور یاقوتی ۹ تا ۱۵ هزار تومان،هلو ۵ تا ۹ هزار تومان است.

حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به آخرین وضعیت بازار میوه و تره بار اظهار داشت: در حال حاضر قیمت هر کیلو گیلاس تکدانه ۱۳ هزار تومان،گیلاس صورتی ۸ هزار تومان،آلبالو ۴تا ۱۰ هزار تومان،زردآلو ۳ تا ۸ هزار تومان است.

وی نرخ هر کیلو گوجه سبز را ۳ تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و افزود: همچنین قیمت هر کیلو هلو ۲ تا ۷ هزار تومان، انگور یاقوتی ۸ تا ۱۳ هزار تومان،شبرنگ ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان ،توت فرنگی ۸ تا ۱۲ هزار تومان است.

مهاجران با اشاره به نرخ سایر نوبرانه ها در بازار گفت: هر کیلو هندوانه ۶۰۰ تا ۸۰۰ تومان، طالبی هزار تا ۲ هزار تومان،ملون هزار تا هزار و ۵۰۰ تومان و خربزه ۲ تا ۳ هزار تومان در میدان به فروش می رسد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی نرخ هر کیلو خیار گلخانه را هزار تا ۲هزار تومان اعلام کرد و اضافه کرد: قیمت هر کیلو خیار بوته ای ۸۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان،گوجه فرنگی هزار تا ۲ هزار تومان،پیاز سفید هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز زرد هزار و ۶۰۰ تا هزار و ۸۰۰ تومان و سیب زمینی هزار تا هزار و ۴۰۰ تومان است.

به گفته وی نرخ هر کیلو سبزی خوردن ۲ هزار تومان و سبزی جور(پلو،آش،قورمه) هزار تا هزار و ۵۰۰ تومان است.

مهاجران از رکود حاکم بر بازار میوه و تره بار خبر داد و تصریح کرد: از این رو  پیش بینی دقیقی از وضعیت بازار نمی توان داشت و باید منتظر ماند و دید که وضعیت تقاضا در بازار آستانه عید فطر به کدام سمت و سو می رود.