به گزارش اگری پرس؛

به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، طی نشستی که صبح روز شنبه ۲۹ مهرماه با حضور حسن  نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، خاوازی معاون ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی و شماری از مدیران ارشد ستادی صندوق بیمه کشاورزی و معاونت ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در محل ستاد صندوق بیمه کشاورزی برگزار شد، شرایط ارتقای شاخص ضریب نفوذ بیمه، همکاری در ارائه و فرهنگ سازی طرح های بیمه ای، مشارکت در ارائه برنامه های تبلیغی و اطلاع رسانی، کاهش ریسک های کشاورزی با بهره گیری از ظرفیت های طرفین، رهیافت های مناسب برای ترویج بیمه، آموزش مروجین و معرفی بیمه گذار نمونه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در این جلسه حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته و تشریح وضعیت و جایگاه کنونی صندوق بیمه کشاورزی ایران، بر لزوم توجیه و تبیین مفاهیمی چون میزان ریسک، تعهد بیمه گر و ارتباط آن با محاسبه حق بیمه برای جامعه مخاطبان تأکید کرد.

وی با اعلام این مطلب که دولت با تمام مضایقی که دارد، سالانه بیش از ده هزار میلیارد ریال بابت جبران خسارت در بخش کشاورزی از طریق نظام بیمه کشاورزی پرداخت می کند، خواستارانجام اقداماتی برای افزایش آگاهی کشاورزان از خدمات بیمه کشاورزی برای ارائه مطلوب تر و بهینه این خدمت شد.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با بیان این موضوع که در اصول و مبانی بیمه هیچ گاه سود تعریف نشده است، اجرای صحیح این تفاهم نامه را در راستای جلوگیری از بروز مخاطرات اخلاقی ناشی از طرح نادرست بیمه در جامعه کشاورزی،خواستارشد.

حسن نژاد با اشاره به اجرای بیمه نوین پایه و تغییرات و بهبودی که در روند بیمه گری صورت گرفته آن را در راستای رضایت مندی بیشتر کشاورزان از راه کاهش چشمگیر حق بیمه و افزایش قابل ملاحظه تعهد بیمه گر توصیف کرد.

در ادامه خاوازی معاون ترویج، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی نیز ضمن تشریح سیاست ها و اقدامات حوزه تابعه، با قدردانی از تنظیم تفاهم نامه یادشده بر لزوم تشکیل کارگروه های تخصصی برای تسریع در تدوین فرآیندها و شیوه نامه های اجرایی تاکید کرد.

وی ضمن استقبال و اعلام آمادگی در زمینه انجام هرگونه حمایت از تولید محتوی با مشارکت صندوق بیمه کشاورزی در زمینه کاهش خسارت و افزایش تولیدات بخش کشاورزی، آموزش و توانمندسازی مروجان مسؤول پهنه را از طریق مدرسان بیمه ای در فرهنگ سازی بیمه کشاورزی مؤثر دانست و از امکان معرفی بیمه گذار نمونه در جشنواره های ملی سخن گفت.

این گزارش می افزاید در پایان این نشست، تفاهم نامه ای به عنوان سند همکاری متقابل امضا شد.