به گزارش اگری پرس؛ قیمت محصولات لبنی حتی محصولات لبنی پرمصرفی که قیمت آنها تحت نظارت رسمی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان  تعیین می‌شود، افزایش‌یافته است اما هنوز این سازمان خبری مبنی بر قانونی یا غیرقانونی بودن افزایش قیمت محصولات لبنی نداده است.

آخرین قیمت مصوب هر پاکت شیر نایلونی در پایگاه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات درج‌شده ۹۰۰گرمی  ۱٫۵ درصد ۱۵۲۰ تومان است که اکنون در یک برند به ۱۷۰۰ تومان و در برندی ۱۸۰۰ تومان، افزایش‌یافته است.

آخرین قیمت شیر بطری پرچرب نیز در پایگاه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات، ۲ هزار و ۴۴۰ تومان درج شده بوده که اکنون در برخی برندها با افزایش ۲مرحله‌ای به ۳ هزار تومان افزایش‌یافته است و این محصول در برندهای دیگر به‌قیمت ۲ هزار و ۷۰۰ تومان به‌فروش می‌رسد.

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار تسنیم، درحالی که آخرین قیمت هر پاکت شیر استریل تتراپک کم‌چرب (۱٫۵ درصد چربی) در پایگاه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات  ۲۸۰۰ تومان درج‌شده است که این قیمت در برخی از برندهای لبنی با افزایش دومرحله‌ای  به ۳ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است.

بنابراین گزارش قیمت انواع ماست نیز در هفته‌های گذشته افزایش‌یافته است به‌طوری که یکی از فروشندگان به تسنیم می‌گوید: باید به‌صورت هفتگی قیمت ماست را چک کنیم تا به‌قیمت کمتری به‌فروش نرسد، زیرا هر از چند گاهی قیمت این محصول دربرند‌های مختلف افزایش می‌یابد.

وی می‌افزاید: قیمت یک ماست نیم‌کیلویی کم‌چرب در کمتر از یک هفته ۵۰۰تومان افزایش یافت و از ۲هزار و ۵۰۰ تومان به ۳ هزار تومان رسید.

انتهای پیام/*