دریافت مابه‌التفاوت ۱۵۰ تومانی از واردات هر کیلوگرم گندم و جو

شورای اقتصاد اخذ مابه‌التفاوت ۱۵۰۰ ریالی برای واردات هر کیلوگرم گندم و جو به کشور را تصویب کرد.

به گزارش اگری پرس به نقل از خبرگزاری مهر، شورای اقتصاد درخواست وزارت جهاد کشاورزی موضوع اخذ مابه التفاوت از واردات گندم و جو در سال ۱۳۹۴ را به استناد بند ۱ ماده ۱۳ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت بررسی و تصویب کرد.

متن این مصوبه به شرح زیر است:

۱-گمرک جمهوری اسلامی ایران نسبت به اخذ مابه التفاوت از واردات جو و گندم به ازای هر کیلوگرم ۱۵۰۰ ریال از زمان ابلاغ این مصوبه اقدام و به حساب درآمدی ۱۶۰۱۲۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور واریز نماید.

تبصره:زمان اجرای اخذ مابه التفاوت مزبور از واردات گندم تا پایان سال ۱۳۹۴ و جو تا پایان شهریورماه سال مزبور است.

۲-سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ضمن نظارت بر حسن اجرای این مصوبه، موظف است با واردکنندگان اقلام مذکور تصفیه حساب نماید.

۳-سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پس از درخواست وزیر جهاد کشاورزی نسبت به تخصیص منابع حاصل از مابه التفاوت دریافتی از کالاهای مذکور جهت هزینه کرد برای اجرای سیاست های جبرانی و ضد بازار شکنی مورد تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در چارچوب قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور اقدام نماید.

۴-واردات گندم و جو که توسط شرکت های بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام کشور به منظور اجرای تکالیف مربوط به تامین نیازهای سال ۱۳۹۴ کشور با تایید وزارت جهاد کشاورزی انجام می گیرد از پرداخت مابه التفاوت منظور شده در بند ۱ معاف است.

۵-وزارت جهاد کشاورزی موظف است در صورت افزایش غیرمتعارف قیمت جو در بازار داخلی در مقایسه با قیمت خرید تضمینی آن نسبت درخواست لغو  آن از طریق شورای اقتصاد اقدام نماید.

این مصوبه در تاریخ پانزدهم تیرماه از سوی محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شده است.