تولید ۳۲ تن گوشت ماهی خاویار در سبزوار

علی اصغر امانیان گفت: میزان تولید گوشت خاویار در سبزوار طی سال گذشته ۱۹ تن بوده است که این میزان در سال جاری بدون احتساب سه ماه پایانی نزدیک به دو برابر افزایش یافته است. وی تصریح کرد: سبزوار در حوزه تولید ماهیان خاویاری در خراسان رضوی پیشگام است و هم اینک چهار واحد پرورش […]

علی اصغر امانیان گفت: میزان تولید گوشت خاویار در سبزوار طی سال گذشته ۱۹ تن بوده است که این میزان در سال جاری بدون احتساب سه ماه پایانی نزدیک به دو برابر افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: سبزوار در حوزه تولید ماهیان خاویاری در خراسان رضوی پیشگام است و هم اینک چهار واحد پرورش خاویار در این شهرستان در ۲ حوزه پروار ماهی و برداشت خاویار فعالیت دارند.

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: با توجه به ظرفیت سبزوار در تولید شیلات، عملیات ساخت شهرک آبزی‌پروری و پرورش ماهیان خاویاری شهرستان با حمایت‌ دولت و سرمایه‌گذار بخش خصوصی در مساحت ۶ هکتار با استفاده از آب رودخانه کال شور به ظرفیت اسمی تولید سالانه ۶۰ تن گوشت و ۱.۵ تن خاویار آغاز شده است.

وی افزود: شهرستان سبزوار با تولید سالانه سه هزار و ۳۰۰ تن ماهی سردابی و گرمابی، حدود ۳۰ درصد تولید ماهی خراسان رضوی را در اختیار دارد و در سالیان اخیر همواره رتبه نخست تولید شیلات را در این استان داشته است.