تأسیس مرکز بسته‌بندی و نگهداری خرما در استان بوشهر

مشارکت بنیاد برکت منجر به تأسیس واحد اقتصادی برای بسته‌بندی و نگهداری خرما در سردخانه‌ مناسب در منطقه‌ دشتستان استان بوشهر شد.

agripress0147به گزارش  اگری پرس به نقل از خبرگزاری فارس ؛  با مشارکت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)منجر به تأسیس واحد اقتصادی برای بسته‌بندی و نگهداری خرما در سردخانه‌ی مناسب در منطقه‌ی دشتستان استان بوشهر شد.

این مرکز که ظرفیت بسته‌بندی و نگهداری دو هزار تن خرما را در سال دارد، فرصت صادرات این محصول به دیگر کشورها را فراهم خواهد کرد.

بنیاد اجتماعی و اقتصادی برکت برای شکل‌گیری این واحد اقتصادی ۳۰ میلیارد و ۴۸۹ میلیون ریال مشارکت مالی کرده است.

این واحد اقتصادی که در منطقه‌ی تنگ ارم قرار دارد، زمینه‌ی اشتغال را برای ۳۳۶ نفر ( ۵۶ نفر به‌طور مستقیم و ۲۸۰ نفر به‌طور غیرمستقیم) از ساکنان بومی این منطقه فراهم آورده است.

استان بوشهر به علت برخورداری از نخیلات فراوان و بنادر صادراتی، امکان بالقوه‌ی فراوانی برای تولید و صادرات محصول خرما را دارد و تأسیس این واحد اقتصادی براساس بررسی‌های کارشناسی انجام شده است.

بنیاد برکت با مشارکت در طرح های مختلف اقتصادی، قصد توانمندسازی مناطق محروم و حمایت از کارآفرینان محلی و کارآفرینی برای ساکنان این مناطق را دارد.

تاکنون بنیاد برکت در ۲۰۹ طرح اقتصادی مشارکت کرده که ۱۳۱ طرح در حال اجرا است و ۷۸ طرح پایان یافته و بنیاد برکت از آن‌ها خروج کرده است.

حجم مشارکت‌های مالی این بنیاد در طرح‌های توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم کشور به مبلغ ۸۶۰۳۱ میلیارد ریال می‌رسد.

راه‌اندازی تمامی طرح‌هایی که با مشارکت بنیاد برکت تأسیس می‌شود، منجر به کارآفرینی برای ۱۳۵ هزار نفر در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته کشور خواهد شد.

این طرح‌ها ۸۵۴ دهستان در ۳۱ استان کشور را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و بر وضعیت زندگی و اشتغال ساکنان این روستاها تأثیرات مثبت دارد.