افتتاح پروژه‌های بخش کشاورزی آذربایجان‌غربی با حضور وزیر جهاد کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی از افتتاح پروژه‌های بخش کشاورزی این استان با حضور وزیر جهاد کشاورزی خبر داد.

به گزارش اگری پرس اسماعیل کریم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از افتتاح همزمان پروژه‌های سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی همزمان با سفر هیئت دولت به آذربایجان غربی خبر داد.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها در قالب ۲۶۸ پروژه عمرانی، خدماتی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی هستند، تصریح کرد: این پروژه‌ها در شهر ارومیه به صورت نمادین و در تمام شهرهای استان به صورت همزمان به بهره‌برداری رسیده و یا کلنگ‌زنی خواهند شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به مجموع اعتبار هزینه‌ای این پروژه‌ها، اذعان داشت: برآورد ریالی این پروژه‌ها ۳۴۳ میلیارد ریال است که بخشی از این پروژه‌ها شامل پروژه‌های سرمایه‌گذاری هستند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها در فاز یک طرح تجمیعی آبیاری تحت فشار سازمان جهادکشاورزی در محل روستای تازه کند قشلاق ارومیه به بهره‌برداری خواهند رسید.

کریم‌زاده با اشاره به مزیت‌های اجرا و به بهره‌برداری رسیدن این پروژه‌ها، اظهار داشت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای ۳ هزار و ۲۵۳ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فرصت شغلی فراهم می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اعلام کرد: پروژه‌های قابل افتتاح در بخش‌های آب و خاک، تولیدات دامی، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، تولیدات گیاهی هستند.