به گزارش اگری پرس اصغر پرتوی در گفتگو با مهر تصریح کرد: در کشت بهاره استان کاشت گیاهان دارویی به ویژه دانه‌های روغنی از جمله کلزا برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: به ویژه کاشت گیاهانی با ارزش افزوده بالا از جمله زعفران، عناب، بادام‌زمینی و دانه‌های روغنی که کاشت آن ها می‌تواند در مدیریت بهینه منابع آبی نیز مؤثر باشد، قابل توجه است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان با تأکید به حمایت جهاد کشاورزی از کاشت چنین محصولاتی متذکر شد: محصولاتی که بتواند با مصرف حداقلی منابع آبی ارزش افزوده به دنبال داشته باشد در اولویت این نهاد خدماتی است.

پرتوی تأکید کرد: برای ترویج کاشت این محصولات خدمات و تسهیلات متعددی پیش‌بینی شده از جمله اینکه سال گذشته توزیع پیاز زعفران یارانه دار انجام شد.

وی افزود: امسال برای تشویق و ترغیب زارعان و علاقه‌مندان کاشت گیاهان دارویی تسهیلاتی پیش‌بینی شده و برای هر هکتار ۲۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه با نرخ چهار درصد پرداخت می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی استان تأکید کرد: با توجه به نرخ تسهیلات بانکی این تسهیلات قابل توجه بوده و با هدف حمایت از زارع و کشاورز پیش‌بینی شده است.