اجرای طرح‌های مصوب اقتصاد مقاومتی اولویت وزارت جهاد کشاورزی در سال ۹۵

وزیر جهاد کشاورزی بر افزایش تولید محصولات مهم و استراتژیک کشور در سال ۹۵ تاکید کرد و گفت: افزایش تولید محصولاتی چون گندم، برنج و شکر در سال جدید هدف گذاری شده است.

به گزارش اگری پرس به نقل از خبرگزاری فارس،محمود حجتی در حاشیه سفر به شهر شوش در شمال استان خوزستان و بازدید از اماکن تاریخی و مذهبی این شهرستان افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و نام‌گذاری سال ۹۵ با عنوان اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل، وزارت جهاد کشاورزی اجرای طرح های آماده شده در سال ۱۳۹۲ در راستای اقتصاد مقاومتی-مصوب سال ۱۳۹۳- را در دستور کار قرار داده است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در این راستا و در بخش تولید ، طرح هایی در زمینه افزایش تولید محصولات استراتژیکی چون گندم، برنج، شکر آماده اجرا می باشند که با توجه به تعامل و همکاری خوب دولت و مجلس چشم انداز خوبی در این بخش پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد:در زمینه زیر ساخت ها نیز در بخش حفاظت و چگونگی حفظ منابع پایه آب ، خاک و محیط زیست و چگونگی بهره برداری از این منابع پایه از دیگر اولویت های سال جدید وزارت جهاد کشاورزی بوده که در تحقق آنها از توان و ظرفیت تولید کنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی استفاده خواهد شد.

حجتی همچنین بیان داشت:در زمینه حفاظت از جنگل ها و مراتع کشور به ویژه در بخش آبخیزداری و حفظ خاک نیز طرح هایی در وزارت جهاد کشاورزی تصویب و آماده اجرا می باشند.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد در سال ۹۵ با همکاری و تعامل خوب تولیدکنندگان و کارکنان بخش های مختلف وزارت جهاد کشاورزی شاهد پیشرفت خوب طرح های زیر بنایی در بخش کشاورزی در کشور باشیم.