۱۳ هزار تن کالای اساسی در تهران عرضه می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: ۱۳ هزار تن برنج و شکر، گوشت قرمز منجمد و گوشت قرمز گرم برای تنظیم بازار استان تهران در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه می‌شود.

به گزارش اگری پرس به نقل از تسنیم؛ علی اشرف منصوری با اشاره به اینکه ۸۳۰۰ تن شکر، ۴۳۰۰ تن برنج، ۳۰۰۰ تن گوشت قرمز منجمد وارداتی در استان تهران در حال توزیع است افزود: بر اساس سهمیه‌ای که وزارت جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار تعیین کردند روزانه حدود ۲۰ تن گوشت گرم گوسفندی نیز در فروشگاههای زنجیره‌ای، تعاون‌ها و میادین میوه و ترو بار عرضه می‌شود.

وی گفت: توزیع کالاهای اساسی به ویژه گوشت قرمز سبب کاهش قیمت این کالا‌ها شده و گوشت قرمز در حدود ۲ هزار تومان در هر کیلو کاهش یافته است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران افزود: برنج سفید وارداتی و برنج اروگوئه با قیمت عمده ۲۵۲۰ تومان در هر کیلو و قیمت مصرف کننده هر کیلو ۲۷۰۰ تومان در استان تهران عرضه می‌شود.

منصوری گفت: به منظور تامین نیاز شهروندان برنج وارداتی با قیمت عمده در اختیار ۹۰ واحد عمده فروشی قرار گرفته است و این واحد‌ها برنج را در سطح مغازه‌های خرده فروشی که با آن‌ها در ارتباط هستند توزیع می‌کنند.
وی افزود: در فروشگاه‌های خرده فروشی برنج وارداتی سفید و اروگوئه با قیمت مصوب هر کیلو ۲۷۰۰ تومان به مصرف کنندگان عرضه می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران گفت: فروشگاه‌های عمده فروشی برای جلوگیری از گران فروشی برگه‌های تحویل و فروش کالا را صادر می‌کنند و خرده فروش‌ها موظفند این برگه‌ها را به بازرسان ارایه دهند بنابراین از فروش برنج وارداتی تنظیم بازار با قیمت غیر از قیمت مصوب جلوگیری می‌شود.

منصوری افزود: توزیع کالاهای اساسی پیش از آغاز ماه مبارک رمضان آغاز شده بود و در روزهای اخیر افزایش یافته است.