به گزارش اگری پرس,

مرتضي رحماني موحد در نشست هم انديشي فعالين حوزه گردشگري در شيروان در خراسان شمالي اظهار کرد: بسياري از گردشگران از کشور هلند به ژاپن سفر مي کنند تا يک هفته با روستاييان زندگي روستايي و طبيعي داشته باشند و بسيار علاقه مند به اين نوع گردشگري هستند.
وي با بيان اينکه ظرفيت گردشگري در تمام کشور ما وجود دارد گفت: گردشگري امروز به دنبال فرصت هاي زيبا و شگفتي هاي جديد است و اين انگيزه خارجيان است که مي خواهند با سفر به کشور ديگر يک فضاي متفاوتي را نسبت به مکان خود ببينند که يکي از شاخص هاي ارزنده اين استان خراسان شمالي تنوع فرهنگي و اقليم طبيعي متفاوت است.
رحماني موحد تنوع فرهنگي را شاخص بسيار ارزنده شهرستان شيروان عنوان و تصريح کرد: تنوع فرهنگي اين اجازه را مي دهد که شما بر اين اساس بتوانيد توليد و محصولات مختلفي را براي ايجاد انگيره، جذابيت و حضور بيشتر علاقه مندان به اينگونه مسائل در خودتان ايجاد کنيد.
وي با اشاره به قرارگرفتن شيروان و نزديکي به مشهد و بجنورد گفت: بايد موقعيت گردشگري در منطقه شيروان تقويت شود و در اين راستا بايد برنامه ها را براساس جشنواره ها و رويدادها حول محور گردشگري طراحي شود.
معاون گردشگري کشور با اشاره به ثبت ملي سروده ها و آثار هنري مرتبط با انقلاب اسلامي گفت: امسال در ۱۲ بهمن سرود`امام` به عنوان يکي از ميراث هاي مرتبط با انقلاب ثبت و توسط اغلب کسانيکه در سال ۵۷ اجرا کرده بودند مجدد بازسازي و اجرا شد.
رحماني موحد با اشاره به وظايف اين سازمان در قالب حفاظت از سالروز پيروزي انقلاب اسلامي که يک رويداد بزرگ تاريخي و تاثير گذار است از ثبت ملي اقامتگاه هاي امام خميني(ره) در جماران و قم و منزل ايشان در تمام مراحلي که در طول تاريخ انقلاب اسلامي از قبل سال ۴۲ تا ۵۷ و سال هاي بعد از حضور و پر برکت ايشان خبر داد.
وي گفت: طي دو سال اخير توانستيم با درايت، هوشياري و مديريت مقام معظم رهبري و تلاش اين دولت بخشي از پروژه هاي سنگين بين المللي براي به انزوا کشيدن کشور و به شکست کشاندن انقلاب اسلامي را با ديپلماسي و براساس حفظ و حراست از حقوق مردم جلوگيري کنيم.
وي افزود: نقطه عطف برجام در تاريخ روابط سياسي ما داراي تبعات و تاثيراتي که يکي از آنان اجماع جهاني براي رسميت شناختن حق و حقوق اين مردم در مقابل خواسته شان بود، در مقابل يک جانبه گرايي و در مقابل زورگيري کشورهاي معترض که برجام توانست آن اجماع و ايران هراسي را به شکست تبديل کند.
رحماني موحد گفت: برجام فرصت هاي جديدي را انتخاب کرد و عملا وارد يک دوره آتي در روابط و همکاري هاي بين المللي شديم اگرچه هنوز کساني هستند که از اين شرايط دل خوش ندارند و تلاش مي کنند به طرق و روش مختلف اين مسير را از نظام جمهوري اسلامي بگيرند که موفق نخواهند شد.
فرماندار شيروان هم در اين نشست گفت:شهرستان شيروان داراي مناطق گردشگري بسيار و بکري است که سالانه گردشگران بسياري از اقصي نقاط به اين مناطق مي آيند.
عباسعلي صفايي با اشاره به قرار گرفتن اين شهرستان و موقعيت خاص آن اظهار کرد: سالانه ۲۰ ميليون مسافر و زائر از اين مسير تردد مي کنند که براي جذب و ماندگاري گردشگر بايد زيرساخت هاي گردشگري را فراهم کرد و براي توسعه و رونق شهرستان از اين ظرفيت و پتانسيل لازم استفاده کرد.
معاون گردشگري همچنين از چهارطاقي تيموري، امامزاده حمزه رضا و خانه تاريخي يحيي‌بيگ شهر و نيز از محل پيشنهادي دهکده گردشگري عشايري در دامنه جنوبي کوه بيگان شهرستان شيروان بازديد کرد.
شهرستان شيروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعيت به عنوان دومين شهرستان پرجمعيت خراسان شمالي در ۶۰ کيلومتري شرق بجنورد قرار دارد.