به گزارش اگری پرس؛ علیرضا رفیعی‌پور در حاشیه مراسم افتتاح یک آزمایشگاه دامپزشکی در محل اداره کل دامپزشکی استان تهران در پاسخ به تسنیم درباره وضعیت شیوع بیماری تب کریمه کنگو گفت: این بیماری هر ساله در کشور وجود دارد و از لحاظ تعداد افراد مبتلا یا کسانی که به دلیل این بیماری به رحمت خدا رفته‌اند تفاوتی وجود ندارد. این بیماری همزمان با تغییر فصل سرد به گرم شدت و حِدت می‌یابد.

وی افزود: در ماه‌های گذشته از شدت این بیماری در مقایسه با زمان اوج شیوع آن در ماه‌های اردیبهشت و خرداد کاهش یافته و با کمک دانشکده‌های دامپزشکی تحت کنترل قرار دارد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: دلیل کاهش شیوع و شدت و حِدت بیماری تب کریمه کنگو به دلیل تغییر فصل و اقداماتی است که بیماری مقابله با این بیماری انجام شده است.

* ویروس تب کریمه کنگو در همه استانها وجود دارد

رفیعی‌پور تصریح کرد: امیدواریم رویه فعلی با همکاری وزارت بهداشت ادامه پیدا کند و به شرایطی برسیم که هیچگونه گزارشی از این بیماری در کشو روجود نداشته باشد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور   در پاسخ به سوال دیگر تسنیم که در وضعیت فعلی چند نفر در کشور به این بیماری مبتلا هستند گفت: اکنون رقمی در این خصوص ندارم اما اوج بیماری در همان ماه‌های یاد شده بود.

وی در پاسخ به سوال دیگر تسنیم مبنی بر اینکه چه استانهایی بیشتر درگیر این بیماری هستند، گفت: در همه استانهای کشور ویروس تب کریمه کنگو وجود دارد اما در چند روزی که بنده فعالیت خودم را آغاز کرده‌ام مورد خاصی از ابتلاء افراد گزارش نشده است.