به گزارش اگری پرس به نقل از خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ گندمکاران کشور در واکنش به اقدام شورای اقتصاد در خصوص تعیین نرخ ۱۳۰۰ تومانی هر کیلوگرم گندم کمپینی در فضای مجازی تشکیل دادند و خواهان پیگیری رئیس جمهور در این خصوص هستند.

در این کمپین مطرح شده است که شورای اقتصاد خرید تضمینی گندم را بدون بررسی های کارشناسی تعیین کرده است و از لحاظ فنی با شرایط اقتصادی موجود و نرخ تورم هماهنگی ندارد.

اعضای این کمپین است اعلام داشته اند که گندمکاران مانند جنگجویان خط مقدم جبهه اقتصاد مقاومتی مشغول به فعالیتند و نباید با اقداماتی اینچنینی شرایط تولید گندم در کشور را تحت تاثیر قرار داد.

بنابراین گزارش نرخ خرید تضمینی گندم در سالجاری با ۲٫۵ ماه تاخیر اعلام شد،در حالی  که تنها ۲ درصد در مقایسه با نرخ ۱۲۷۰ تومان و ۵ ریال سال گذشته تفاوت دارد و با نرخ تورم جاری کشور هماهنگ نیست. حقوق کارمندان در سالجاری افزایش ۱۰ درصدی داشته است.

گفتنی است هر ساله که نرخ خرید تضمینی گندم با توجه به بالا بودن هزینه‌های تولید گندم در کشور، بالاتر از نرخ جهانی تعیین می‌شود  به طوری که قیمت جهانی این محصول حدود ۹۰۰ تومان در هر کیلوگرم است و دولت برای خرید تضمینی گندم هر ساله مبالغ زیادی مابه‌التفاوت پرداخت می‌کند.

به دلیل مشکلات مالی دولت در سالجاری پول کشاورزان بابت خرید تضمینی گندم سال گذشته نیز با تاخیری چندین ماهه پرداخت شد.

انتهای پیام/