به گزارش اگری پرس به نقل از برنا از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی  در آیین شکرگزاری گندم در استان لرستان با بیان اینکه گندم به عنوان یکی از دستاوردهای ارزشمند، اساسی و استراتژیک به مرحله‌ای رسیده است که موجبات خرسندی و خوشحالی مردم را فراهم ساخته، اظهار داشت: گندم محصولی حیاتی است که به خاطر روند افزایشی چشمگیر تولید آن در استان در این مراسم شکرگزاری از خداوند سپاسگزاریم.

نماینده ولی‎فقیه در لرستان ادامه داد: یکی از جلوه‌های قدرت الهی در کشت گندم خود را نشان می‌دهد، زیرا اگر اراده و قصد خداوند نباشد به طور حتم توفیق حاصل نمی‌شود.

وی با اشاره به تولید افزایش گندم در سال زراعی ۹۴-۹۵ گفت: با ریزش نعمت باران و همت مردم، استان لرستان در کشت گندم به این جایگاه دست یافت و اولین وظیفه ما شکرگزاری از خداوند متعال است.

امام جمعه خرم‌آباد با تاکید به اینکه دومین وظیفه ما در این زمینه داشتن برنامه برای آینده است، تصریح کرد: لرستان ثابت کرده است که می‌تواند به قطب تولید گندم در کشور تبدیل شود که این امر نیازمند برنامه، خاک و آب مناسب است که خوشبختانه استان از خاک مناسب برخوردار است، اما از طرف دیگر از بهره‌وری آب بهره‌مند نیست.

خبرگزاری فارس: رونق کشاورزی باعث رشد اقتصادی کشور می‌شود

میرعمادی با بیان اینکه زمین‌های آبی استان لرستان اندک و به میانگین کشوری نمی‌رسد، مطرح کرد: چگونه سیل آب در لرستان وجود دارد اما زمین آبی در استان کم است؟

نماینده ولی‎فقیه در لرستان رمز توسعه و پیشرفت را مدیریت و شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان دانست و بیان کرد: آب و هوای مناسب یکی از داشته‌های استان لرستان است و باید گفت که هر محصولی در استان امکان کشت دارد.

امام جمعه خرم‌آباد اضافه کرد: لرستان می‌تواند رتبه اول تولید گندم را در کشور ازآن خود کند، زیرا شهرستان‌های استان دارای دشت‌های وسیع است و آماده استفاده برای کشت هستند.

میرعمادی با تاکید به اینکه استان نیازمند برنامه‌ریزی، الگودهی و آموزش است، یادآور شد: کشاورزی برای پیشرفت باید دانش‌بنیان شود تا بتوان به تولید چند برابری دست یافت.

نماینده ولی‎فقیه در لرستان افزود: باید اقتصاد و کشاورزی دانش‌بنیان شود و به داشته‌های درونی توجه شود، کشاورزی در اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارد.

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی همه نیازهای جامعه را برآورده می‌کند، عنوان کرد: رونق کشاورزی باعث رونق اقتصاد کشور می‌شود، ولی متاسفانه در لرستان آموزش کشت ضعیف است.

امام جمعه خرم‌آباد در پایان تاکید کرد: برای بخش کشاورزی باید ارزش قائل باشیم زیرا رونق اقتصادی در سایه رونق کشاورزی است.