به گزارش اگری پرس به نقل از سفیر افلاک؛ جمعی از چغندرکاران شهرستان دورود با ابراز گلایه از کارخانه قند لرستان مبنی بر عدم بستن قرارداد و ارائه بذر و دیگر مواد لازم برای کشت چغندر خواستار رسیدگی این موضوع از سوی مسئولین شدند.

یکی از چغندرکاران با بیان اینکه امسال کارخانه قند کام کشاورزان دورودی را تلخ کرد افزود: در سال های گذشته کارخانه قند لرستان علاوه بر بستن قرارداد پیش از کاشت محصول؛ بذر و دیگر مواد مورد نیاز کشت چغندر را در اختیار کشاورزان قرار می داد ولی امسال این کار را نمی کند.

وی با ابراز گلایه از سیستم مدیریتی کارخانه قند اظهار داشت: کشاورز بر روال سال های گذشته زمین خود را آماده کاشت چغندر کرده ولی در لحظه ی آخر متوجه می شود که باید تمام بذر و کود و سم و دیگر مواد را نقدی خریداری کند و این اصلا در توان یک کشاورز نیست.

نعمت قائدرحمت

نعمت اله قائدرحمت رئیس جهاد کشاورزی دورود در گفت و گو با خبرنگار بازتاب گهر گفت: با توجه به اینکه امسال متقاضی کاشت چغندر زیاد است و کارخانه توان مالی زیادی ندارد که تمام کشاورزان را پشتیبانی کند؛ به همین منظور از بستن قرارداد خودداری می کند.

وی در ادامه تصریح کرد: کارخانه قند پذیرفته که بذر محصول را در اختیار کشاورزان قرار دهد ولی باید هزینه آن نقدی پرداخت شود.

قائدرحمت اظهار داشت: جهاد کشاورزی تمام تلاش خود را؛ جهت حمایت از کشاورزان زحمتکش شهرستان در جلسه ای که در خرم آباد برگزار شد انجام داد ولی متاسفانه برخی از این عزیزان خواسته های نابجایی دارند که در توان کارخانه نیست.

وی با اشاره به اینکه دکتر روستا در جلسه ایی که به همین منظور در خرم آباد برگزار شد بیان کرد: هدف ما این است که با کشاورزان دورودی قرار داد ببندیم تا محصول آنها تضمین فروش داشته باشد.

رئیس جهاد کشاورزی در پایان بیان داشت: کشاورزان می توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی هر آنچه کود و موادهای کشاورزی نیاز دارند را تحویل بگیرند و با مراجعه به کارخانه ام بذر را تهیه و محصول خود را کشت کنند.

انتهای پیام/