به گزارش اگری پرس، جلال محمودزاده نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: فعالیت دولت در عرصه ملزم سازی مسئولان محیط زیست به کاهش آلودگی هوا و یا تدوین برنامه های عملیاتی موثر در رفع این معضل، قابل قبول نیست.

وی تصریح کرد: البته در مرتفع سازی آلودگی هوا نیازمند به همکاری ۳ جانبه از سوی دولت، مردم و مجلس هستیم تا بتوانیم (در حوزه شهروندی) با ایجاد فرهنگ سازی چگونگی مصرف و غیره، (در حوزه مجلس) با تصویب قانون قابل اجرا و (در حوزه دولت و محیط زیست) با تدوین برنامه های راهبردی موثر، با معضل جدی آلودگی مقابله کنیم.
محمودزاده ادامه داد: مشکلات زیادی در افزایش آلودگی هوا وجود دارد که تاکنون نهادها و سازمان های مربوطه سعی در شناسایی و ریشه کن شدن آن نکرده‌اند، بنابراین هرگاه آلودگی هوا به اوج می رسد، با راحت ترین راه‌حل ممکن و اجرای برنامه های عملیاتی چند روزه، مشکلات را می پوشانند.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه در بحث فرهنگ سازی نیز عملکرد بسیار ضعیفی داشته‌ایم، گفت: می توانیم در زمینه احترام به محیط زیست و طبیعت با برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی از سطح مدارس ابتدایی تا دانشگاه ها، فرهنگ صحیح را به کودکان، نوجوانان و جوانان آموزش دهیم.