به گزارش اگری پرس به نقل از خبرگزاری تسنیم، برنامه چهارشنبه شب گذشته «ثریا» با موضوع بررسی فرصتها و تهدیدهای محصولات دستکاری شده ژنتیکی (تراریخته) روی آنتن رفت. در این برنامه ۴ مهمان به‌عنوان نمایندگان وزارتخانه‌ها و نهادهای مختلف به عنوان موافق و مخالف حضور داشتند. علی متولی‌زاده اردکانی، دکترای ژنتیک و فوق دکترای زیست فناوری از آمریکا، محمدمهدی خورشیدوند، نماینده سازمان بسیج کشاورزی و منابع طبیعی کشور، اسکندر امیدی‌نیا، نماینده وزارت بهداشت و عضو کمیته تخصصی ایمنی‌زیستی وزارت بهداشت و بابک ناخدا، نماینده وزارت جهادکشاورزی و رئیس بخش تحقیقات فیزیولوژی مولکولی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران مهمانان این برنامه بودند.

نکات جذاب و فوق‌العاده‌ای در این برنامه وجود داشت؛ اعترافات تکان‌دهنده نمایندگان وزارتخانه‌های بهداشت و جهادکشاورزی، بر عدم وجود ساختارهای ارزیابی تراریخته در داخل کشور صحه گذاشت. سینه‌چاک بودن نماینده وزیرجهادکشاورزی برای مونسانتو و راکفلر (برای آشنایی با این دو مجموعه بزرگ صهیونیستی {اینجا} را ببینید) موجب شد خبرگزاری تسنیم ذیلاً اسناد دیگری از این جریان را فاش کند؛ بررسی اسناد زیر به‌روشنی نشان می‌دهد نماینده وزارت جهادکشاورزی خود سابقه تحصیل و ارتباط نزدیک با مونسانتو و راکفلر دارد که در پی می‌آید. اهم محورهای تکان‌دهنده این برنامه به شرح زیر بوده است:

*اظهارات نماینده جهادکشاورزی

  • اعتراف صریح به از بین رفتن تنوع زیستی و از بین رفتن گونه‌های بذر بومی با کشت بذرهای تراریخته
  • صهیونیستی خواندن جریانات فعال علیه «مونسانتو»!
  • اعلام موافقت رسمی وزارت جهادکشاورزی با واردات محصولات تراریخته
  • اعلام صریح بی‌اشکال بودن بذرهای مونسانتو
  • جنجال برای پیگیری حقوق دانش‌آموختگان راکفلر
  • گاف درخصوص کتاب ترجمه شده مونسانتو

* اظهارات نماینده وزارت بهداشت

  • عدم وجود آزمایشگاههای سنجش خطر محصولات تراریخته به دلایل نقص دانش و فناوری در این وزارتخانه
  • اذعان صریح به ارزیابی «تنها به‌صورت خوداظهاری تاجران» و تولیدکنندگان
  • اذعان به عدم انتشار اسناد ارزیابی در وزارت بهداشت؛ برای اندیشمندان و نخبگان

** گزارش نفوذ عمیق در جهادکشاورزی

یکی از نکات برجسته این برنامه حضور بابک ناخدا به عنوان نماینده وزیر جهادکشاورزی بود که ظاهراً مواضع رسمی این وزارتخانه را اعلام می‌کرد. «نفوذ عمیق امنیتی در حوزه غذا، در راستای بیمار کردن ایرانیان» و همچنین حقیقت «عدم وجود ساختارهای ارزیابی تراریخته در این دو وزارتخانه و اکتفا به خوداظهاری تاجران» دو حقیقتی است که از چشم دو وزیر جهادکشاورزی و بهداشت پنهان مانده است. چه اینکه این هردو تاکنون نیز صف خود را از تاجران نفوذی تراریخته جدا نکرده‌اند. خبرگزاری تسنیم ضمن ارج نهادن به گروه بابصیرت برنامه‌ «ثریا» در روشنگری در خصوص این نفوذ آشکار، بخشهایی از این برنامه را در قالب فیلم کوتاهی ارائه می‌کند.

بخشهای دیدنی از برنامه ثریا درخصوص محصولات دستکاری ژنتیک (تراریخت)

اما برای مخاطبان جذاب خواهد بود بدانند کسی که روشنگری رسانه‌ها را تخطئه می‌کند و فعالیت جهانی علیه مونسانتو را «صهیونیستی» می‌داند چه رزومه‌ای دارد.

** بابک ناخدا کیست؟

وی یکی از چهره‌های شاخص تیمی به‌شمار می‌رود که رسماً در «مؤسسه ایری در لوس‌بانوس فیلیپین» ذیل «بنیاد صهیونیستی راکفلر» دستکاری ژنتیکی گیاهان را آموزش دیده است. دیوید راکفلر (سرپرست کنونی بنیاد راکفلر) در بازدید سال ۲۰۱۳ از لوس‌بانوس فیلیپین، ایری را «افتخار خانواده راکفلر» دانست. مستندات در خصوص مؤسسه ایری و تحصیل ناخدا در این مؤسسه را ببینید:

ناخدا در لینکدین تصریح می‌کند {اینجا} که در لوس‌بانوس در «مؤسسه ایری» درس خوانده است. عکس پروفایل او به همراه «نورمن بورلاگ» ــ صهیونیست برجسته راکفلر و پدر «انقلاب سبز» ــ قابل توجه است. جالب است بدانید بورلاگ یکی از سه مدال طلای کشاورزی ایران را توسط وزیر وقت کشاورزی دریافت کرده است.

پشتیبانی مالی «ایری» در حال حاضر به عهده بنیادهای راکفلر و فورد است {اینجا}

روز شمار مؤسسه {اینجا} نشان می‌دهد این مؤسسه ۶ دهه قبل توسط بنیادهای راکفلر و فورد برای آموزش گسترده عناصر نفوذ تأسیس شد. بسیاری از دانش‌آموختگان این مؤسسه، در کشورهای مختلف با حمایتهای سیاسی راکفلر به مدارج بالای اجرایی رسیده‌اند. این موضوع درباره ایران نیز صدق می‌کند؛ برای مثال بودجه پژوهشی کل کشور با حکم رسمی محمدباقر نوبخت در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، توسط «بهزاد قره‌یاضی» یکی دیگر از دانش آموختگان «ایری» تخصیص داده می‌شود.

دیوید راکفلر در سال ۲۰۱۳ در بازدیدی که از این مرکز داشت آن را افتخار خانواده راکفلر دانست. {اینجا}

ویکی‌پدیا درباره «ایری» می‌نویسد{اینجا}:

مؤسسه تحقیقات بین‌المللی برنج (IRRI) یک مؤسسه تحقیقات بین‌المللی کشاورزی و سازمان آموزشی است که دفتر مرکزی آن در لوس‌بانوس در لاگونای فیلیپین واقع شده است. IRRI در خلال انقلاب سبز در دهه ۱۹۶۰ در آسیا، برای توسعه طرح ارقام برنج شناخته شده است. IRRI در سال ۱۹۶۰ با حمایت بنیاد فورد، بنیاد راکفلر و دولت فیلیپین تأسیس شد.

ارتباط بابک ناخدا و سایر دانش‌آموختگان با این مرکز صهیونیستی برجسته، بعدها نیز به‌صورت مستمر ادامه یافت.

تصویر ناخدا و قره یاضی ــ دو دانش‌آموخته راکفلر ــ در UPLB BIOTECH، لوس بانوس فیلیپین، شهریور ۹۱

وی در گزارش خود از این سفر اذعان می کند که هیئت ایرانی در این سفر ضمن آشنایی با بخشهای گوناگون این مؤسسه، درضیافت شام «سرویس بین‌المللی برای دستیابی و کاربرد زیست‌فناوری کشاورزی (ISAAA)» ــ که به افتخار حضور مهمانان ایرانی تدارک دیده شده بود ــ شرکت کردند.

اسناد نشان می‌دهد که ISAAA (تدارک کننده این ضیافت) یک مؤسسه صهیونیستی وابسته به مونسانتو است (البته تا دو هفته پیش که مونسانتو در بایر آلمان ادغام شد). این مجموعه برای پیگیری بین‌المللی گسترده اطلاعات دستکاری ژنتیکی (تراریخته) تأسیس شده است.

مونسانتو در میان انبوه پشتیبانهای فرعی و کوچک ISAAA

این ارتباطات هرگز قطع نشد و با دعوت رسمی هیئتی از فیلیپین در روزهای پایانی سال ۹۳ ادامه یافت.

** دعوت از «مقام بلندپایه راکفلر» و عکسهای یادگاری

ناخدا هم‌اکنون ذیل وزارت جهادکشاورزی عضو هیئت علمی «پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی» است. وی از اعضاء اصلی این پژوهشکده از سال ۱۳۷۸ است. او همچنین از نفرات اصلی جریانی است که در «پژوهشکده»دعوت کننده و مهماندار فرد خاصی به نام «کنث کوئین» در سال ۹۳ بودند.

کنث کوئین عضو برجسته شورای عالی امنیت ملی امریکا، مدیر ارشد بنیاد صهیونیستی راکفلر و رفیق ۵۰ ساله «هنری کیسینجر» است؛ وی به گفته خودش (فیلم پیوست مطلب) تنها مقام امنیتی کاخ سفید است که بعد از انقلاب رسماً توسط یک نهاد دولتی به ایران دعوت شد و توسط شخص وزیر جهادکشاورزی مورد تقدیر قرار گرفت.

تقدیر از کنث کوئین، با حضور وزیر جهاد کشاورزی؛ معاونان وزیر؛ عیسی کلانتری؛ نیراعظم خوش خلق سیما، مسئول «پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی» و بهزاد قره‌یاضی ــ دانش‌آموخته دیگر راکفلر، مسئول بودجه پژوهشی کل کشور و همکار نزدیک بابک ناخدا در همان «پژوهشکده» ــ را ببینید. وی توسط کنث کوئین به امریکا دعوت شده است. (اطلاعات بیشتر درباره این جریان خطرناک را {اینجا} ببینید)

تصویر بابک ناخدا در کنار کنث کوئین، مقام ارشد کاخ سفید، در مراسم تقدیر از کوئین. فیلم جریان این تقدیر ذیلاً قابل دسترسی است.

حال چنین فردی با این سابقه، به‌عنوان «نماینده وزیر جهادکشاورزی»، در برنامه‌ ثریا حضور یافت و علاوه بر اشتباهات راهبردی در حوزه کشاورزی ۳ نوبت نسبت به روشنگری رسانه‌های داخلی و بین‌المللی واکنش نشان داد و مطالب آنها را «صهیونیستی» و مطالب نادرستی خواند که توسط خبرگزاری تسنیم به خورد مردم داده می‌شود. گرچه مجری برنامه با یک استدلال روشن این اتهام را رد کرد و سبب سکوت معنادار او شد؛ مقصودی، مجری ثریا گفت: بعید به نظر می‌رسد یک کمپانی صهیونیستی علیه خودش جریان راه بیندازد!

دفاع جانانه یک «دانش‌آموخته راکفلر» از «دانش‌آموخته دیگر راکفلر» در تلویزیون

خبرگزاری تسنیم ضمن اینکه حق پیگیری قضایی را برای خود محفوظ می‌شمرد، قضاوت درباره سخنان این فرد را به مخاطب واگذار می‌کند. گفتنی است طی یکسال گذشته حجم گسترده‌ای از اخبار نفوذ ۲۰ ساله صهیونیستها در خبرگزاری تسنیم منتشر شده است؛ برخی از پرونده‌های افشا شده نفوذ را در مستندهای زیر ببینید:

فیلم اهداء سه مدال ــ از سه مدال ــ طلای کشاورزی ایران به سه صهیونیست برجسته توسط وزیر جهادکشاورزی

فیلم دعوت رسمی از کنث کوئین، مقام امنیتی کاخ سفید و مدیر ارشد بنیاد صهیونیستی راکفلر به ایران

مستند ترور علمی دانشمند منتقد تجاری‌سازی تراریخته

منتظر روشنگریهای بعدی تسنیم باشید …