به گزارش اگری پرس,

براساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز با ادامه جریان مرطوب جنوبی و گذر موج تراز میانی جو در جنوب شرق کشور، رگبار و باران، رعد و برق، وزش باد شدید، در ارتفاعات بارش برف تداوم دارد؛ امروز شدت بارش‌ها در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان است.

بعدازظهر فردا با ورود سامانه بارشی جدیدی به کشور، در غرب و شمال غرب بارش پراکنده باران و برف پیش‌بینی می‌شود.
روز پنج‌شنبه در استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب،‌ دامنه‌های جنوبی و مرکزی زاگرس و دامنه‌های جنوبی البرز، ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در شمال غرب و سپس شمال شرق کشور، افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
امروز و فردا با جنوبی شدن جریانات بر روی سواحل خزر به خصوص استان گیلان، وزش باد شدید جنوبی و افزایش قابل ملاحظه دما بین ۴ تا ۷ درجه رخ خواهد داد.
بعدازظهر پنج‌شنبه با شمالی شدن جریان روی دریای خزر، در غرب سواحل خزر کاهش تدریجی دما، افزایش ابر و بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.
با توجه به تداوم بارش باران همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی امروز آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان پیش بینی می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌شود جهت جلوگیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم به کار گرفته شود.
آسمان تهران روز آینده کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد و در بعدازظهر نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران به ترتیب؛ ۸ درجه و منفی ۲ درجه خواهد بود.
روز آینده ارومیه با کمینه دمای ۹ درجه زیر صفر و پس از آن، بیرجند با کمینه دمای ۷ درجه زیر صفر سردترین مراکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۴ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.
میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۲۹ دی‌ماه امسال ۵۱٫۲ میلیمتر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۲۵٫۸ میلیمتر بود، بنابراین تا این تاریخ، بارش سال جاری ۴۰٫۷ درصد بارش سال گذشته است.
کاربران همچنین می‌توانند خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.