به گزارش اگری پرس؛

 طی ۴ سال اخیر و در زمان تحویل به دلیل عدم امکان انتقال پول نفت ایران از هند، پول نفت به ارز رایج هند در حساب‌های این کشور مانده بود که در مقابل آن هندی‌ها پیشنهاد صادرات پارچه، ماشین‌آلات و برنج خود را به ایران کرده بودند.

خبرهای رسیده حاکی از این بود برخی مقامات هندی خبر از واردات برنج هندی توسط دولت ایران را به جای طلب خود داده بودند. خبرنگار فارس این موضوع را از معاون شرکت بازرگانی دولتی پرسید.

حسن عباسی معروفان در پاسخ به خبرنگار کشاورزی خبرگزاری فارس، گفت: این موضوع را به شدت رد می‌کنم و حساب و کتاب دولت و طلب‌ها او از دولت هند به ما ربطی ندارد.

وی افزود: ما از ۶ یا ۷ ماه گذشته برنج مرغوب ۱۱۲۱ هندی را از طریق بین‌المللی و با پرداخت نقدی خریداری کردیم و اکنون نیز به قیمت کیلویی ۳۵۰۰ تومان به صورت عمده به فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای تنظیم بازار می‌فروشیم.

معاون شرکت بازرگانی دولتی در پاسخ به برخی انتقادها که گفته می‌شود برنج دولتی برنج کهنه در انبار مانده و نامرغوب هندی است، گفت:‌ بنابه به تأیید کارشناسان بخش خصوصی و واردکنندگان برنج از این نوع برنج از نوع مرغوب است که ۶ یا ۷ ماه پیش در سال ۲۰۱۶ از هند وارد کرده‌ایم.

وی گفت: برخی از عوامل بخش خصوصی که برنج را برای شب عید انبار کرده بودند تا قیمت به ۵ هزار تومان برسد پس از توزیع گسترده برنج هندی توسط دولت در بازار اکنون برنج‌ها را از انبار بیرون کشیده و قیمت خود را به ۴۲۰۰ تومان در هر کیلو رسانده‌اند.