به گزارش اگری پرس به نقل از ایرنا، هیات ۱۷ نفره روسی روز گذشته به منظور توسعه همکاری های اقتصادی با کهگیلویه و بویراحمد به یاسوج سفر کردند.
اعضای این هیات از نواحی صنعتی یاسوج دیدن و ظرفیت های صادرات کالاهای صنعتی، دارویی و بهداشتی این استان را بررسی کرده و با شرایط سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد آشنا شدند.
فعالان اقتصادی روسی در بخش کشاورزی با بازدید از تعدادی گلخانه ها و طرح های کشاورزی با محصولات استان و راه های همکاری ۲ جانبه آشنا شدند.
فعالان اقتصادی روسی همچنین با بازدید از چند مکان گردشگری به بررسی فرصت های سرمایه گذاری و تبادل گردشگر در استان کهگیلویه و بویراحمد و ظرفیت های آن پرداختند.
به گفته جبار کیانی رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی یاسوج هیات روسی تحت تأثیر ظرفیت های اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفتند و این سفر و بازدیدهای صورت گرفته نوید آینده ای بهتر برای توسعه روابط اقتصادی استان با خارج از مرزها را می دهد.
هیات ۱۷ نفره از مسئولان سیاسی و فعالان اقتصادی استان امسک روسیه صبح روز گذشته به منظور توسعه روابط تجاری و اقتصادی با کهگیلویه وبویراحمد وارد یاسوج شد.
امسک در جنوب غربی سیبری واقع شده و دومین شهر بزرگ در شرق کوه های اورال به شمار می آید که فاصله بین این استان تا مسکو ۲۷۰۰ کیلومتر است.