به گزارش اگری پرس به نقل از ایرنا، سید پرویز محبی شنبه در دیدار با امام جمعه جاسک افزود: بر اساس بررسی ‌های کارشناسان مؤسسه تحقیقات شیلات ایران، افزون بر ۲ میلیون تن ذخیره فانوس ماهیان در آبهای استان وجود دارد که سالانه برداشت بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن از آن امکان دارد و مابقی آن به دلیل برداشت نشدن هدر می رود.
وی بدون اشاره به راهکارهای جلوگیری از هدررفت و بهره برداری از این آبزی ، بیان داشت: طبق برنامه ششم توسعه میزان صید فانوس ماهیان کشور باید سالانه به بالای ۷۰ هزار تن برسد و این در حالی است که در سال گذشته تنها حدود ۱۰ هزار تن فانوس ماهی صید شد.
وی بیان داشت: عمر مفید این‌ ماهیان کمتر از ۲ سال بوده که در صورت برداشت نشدن، این سرمایه ملی و انحصاری هدر می رود .
مدیرکل شیلات هرمزگان اظهار کرد: صید فانوس ماهیان با توجه به اینکه در عمق بالا و خارج از منطقه صید بومی صورت می گیرد و همچنین به خاطر ذخایر غنی و اختصاصی فانوس ماهیان در منطقه، هیچ آسیبی به ذخایر آبزیان خلیج فارس وارد نمی کند.
امام جمعه جاسک نیز با بیان اینکه فعالیت های شیلاتی یکی از محورهای توسعه شهرستان است ، گفت : کشتی های صید فانوس ماهیان باید برداشت ذخایر فانوس ماهیان را به بهترین شکل انجام دهند.
حجت الاسلام محمد کاظم مناقبیان افزود: شهرستان جاسک با ۳۰۰ کیلومتر مرز آبی ، بزرگترین مرز آبی استان را دارد که با حمایت مسئولان باید از این ظرفیت بهتر استفاده شود.
وی تاکید کرد : استفاده از نیروهای بومی و بومی گرایی باید در اولویت فعالیت های شیلاتی قرار گیرد.
شهرستان جاسک با ۵۱ هزار نفر جمعیت در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع است.