به گزارش اگری پرس ، مهدی یوسخانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در گفت و گو با خبرنگار «رازق» بالاترین قیمت مرغ در یک ماه اخیر را مربوط به پنجشنبه گذشته اعلام کرد و گفت: در آخرین پنجشنبه ای که پشت سر گذاشتیم قیمت مرغ به مرز ۷ هزار و ۶۵۰ تومان رسید.

وی دلیل افزایش قیمت از ۶ هزار و ۸۰۰ به ۷ هزار ۶۵۰ تومان را در چند هفته اخیر سرمای غافلگیر کننده و ایام پایانی ماه صفر بیان کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در ادامه این مطلب افزود: سرمای شدید و غافل گیرکننده دو هفته گذشته منجر به مسدود شدن جاده ها و در نهایت عرضه کم مرغ در سطح خرده فروشی ها شد.

یوسخانی ادامه داد: پس از عبور از سرمای ناگهانی هفته گذشته همزمان با پایان ماه صفر با دو روز تعطیلی مواجه بودیم که در زمینه حمل و نقل، خدمات و عرضه مرغ فعالیتی انجام نشد که در نهایت موجب افزایش قیمت مرغ در پایان هفته شد.

وی در خصوص نوسان قیمت ایجاد شده در بازار گفت: با آغاز هفته جاری و شرایط آب و هوایی مناسب کلیه کارهای حمل و نقل، بارگیری و…طبق برنامه انجام خواهد گرفت.

یوسفخانی با بیان اینکه قیمت مرغ از دیروز  رو به کاهش بود و  تا فردا نیز ادامه خواهد داشت، گفت:  بطور کلی قیمت مرغ بستگی به میزان عرضه و تقاضا دارد و تا روزهای پایان ماه افزایش قیمت نخواهیم داشت.

انتهای پیام/