به گزارش اگری پرس به نقل از ایسنا، در جلسه هم اندیشی و صبحانه کاری مدیران دوائر و روسای خدمات کشاورزی شهرستان بابل با حسین نیازآذری عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی توانمندی‌ها، چالش ها، مسائل و مشکلات بخش کشاورزی بحث و تبادل نظر شد.

ارزان بودن قیمت محصولات کشاورزی در مقابل افزایش بی‌رویه نهاده‌های کشاورزی، خرده مالک بودن اراضی کشاورزی، کمبود اعتبارات عمرانی، به صرفه نبودن اقتصادکشاورزی، کمبود آب، قوانین مزاحم، تداخل ساختاری در مقابل حجم بالای وظایف، فقدان صنایع جانبی و تکمیلی، مافیای واردات و آسیب پذیری در مقابل حوادث غیرمترقبه به عنوان اهم چالش‌ها و مشکلات بخش کشاورزی مطرح شد.

در ادامه نشست پس از طرح مشکلات و ارائه پیشنهادات توسط کارشناسان مربوطه، حسین نیازآذری نماینده بابل در مجلس طی سخنانی پیرامون امنیت غذایی از عدم تناسب منابع و مصارف بخش کشاورزی انتقاد کرد.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان ناراضی بودن کشاورزان از مشکلات و چالش‌های فراروی کشاورزی، گفت: اقتصاد کشاورزی به شدت شکننده است و قابل اعتماد نیست و به دلیل ارزان بودن محصولات، کشاورزان انگیزه کمی برای ادامه فعالیت دارند.

نیازآذری اعتبار تخصیصی برای جبران بخشی از خسارات ناشی از برف را در مقابل حجم خسارت‌ها ناکافی دانست و توجه بیش از پیش دولت به خسارت دیدگان را خواستار شد.

وی با اشاره این‌که شهرستان بابل در تولید انواع محصولات کشاورزی رتبه برتر استان را دارد، طرح تسطیح اراضی کشاورزی را یگ گام زیربنایی برشمرد و خاطرنشان کرد: همزمان با این طرح، الگوی کشت، خرید تضمینی  و بیمه محصولات باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس گفت: قیمت پایین محصولات کشاورزی با اهداف اقتصاد مقاومتی در تعارض است و اگر کشاورزی را برای امنیت غذایی مهم می‌دانیم شایسته است حمایت همه جانبه از کشاورزان صورت پذیرد.