به گزارش اگری پرس به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، وزارت کشاورزی قرقیزستان  اولین نمایشگاه محصولات خود موسوم به «الما اکسپو» را در پایتخت این کشور با حضور کشورهای خارجی از جمله جمهوری اسلامی ایران برپا کرد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه «بکبایف توردونزیر» وزیر کشاورزی قرقیزستان، «برمیت تورسالیاوا» رئیس انجمن اجتماعی رسیدگی به امور کشاورزان و «نیکلای داراشنکو» سفیر اوکراین در این کشور حضور داشتند.

در این نمایشگاه بیش از ۵۰ شرکت در زمینه تولید محصولات صددرصد طبیعی، تولیدات خود را به نمایش گذاشتند.

تورسالیاوا رئیس انجمن اجتماعی امور کشاورزان به عنوان برگزارکننده این نمایشگاه در مورد اهداف الما اکسپو، تصریح کرد: در شرایط کنونی و با توجه به افزایش جمعیت جهان، استفاده از محصولات غذایی طبیعی و سالم به یک موضوع بسیار مهم تبدیل شده است که هدف اصلی این نمایشگاه معرفی ظرفیت رقابتی تولیدات ارگانیک قرقیزستان می‌باشد.

وی افزود: قرقیزستان با سرمایه‌گذاری لازم می‌تواند تمام نیازهای خود به محصولات غذایی طبیعی را برطرف کرده و حتی صادرات این محصولات را نیز در دستور کار خود قرار دهد.

برگزارکنندگان این نمایشگاه معتقدند: نمایشگاه الما اکسپو باید به یک برنامه ثابت سالانه‌ تبدیل شود تا در آینده نیز همه شرکت‌های موجود در قرقیزستان بتوانند محصولات کشاورزی تولیدی خود را در یک مکان واحد تبلیغ کنند.