به گزارش اگری پرس به نقل از تسنیم؛ در بخشهای قبل از گزارش «ایران؛ ایری؛ راکفلر» روند تسلط بنیادهای صهیونیستی و همچنین بنیاد شناخته شده راکفلر بر منابع غذای ملتها تشریح شد. (کل گزارش {اینجا} در دسترس است) در این شماره مختصراً به بیوگرافی مأمور امنیتی برجسته امریکایی که در سال ۱۳۹۳ به وزارت جهادکشاورزی ایران نفوذ کرد مروری خواهیم داشت.
«کنت ام. کوئین»زاده‌ی ۱۹۴۲ در ایالت «آیوا»ی امریکاست. وی در سال ۱۹۶۸ میلادی به وزارت خارجه امریکا پیوست و طی ۳۲ سال خدمت در این نهاد به‌سرعت مدارج ترقی را طی کرد و در بالاترین سطوح این وزارتخانه به‌کار گرفته شد. حوزه تخصصی فعالیت دیپلماتیک وی آسیای جنوب و جنوب شرق بوده است. گذشته از فعالیتهای قابل توجه در حوزه دیپلماسی خارجی،‌ کوئین با توجه به تسلط به زبان ویتنامی، به عنوان مترجم جرالد فورد، رئیس‌جمهور وقت امریکا در کاخ سفید مشغول به کار بود.

کنت کوئین و جرالد فورد رئیس‌جمهور وقت امریکا در دهه ۱۹۷۰ میلادی
وی همچنین شخصاً اولین مذاکره کننده امریکایی بود که زندانهای ویتنام را برای یافتن زندانیان و مفقودان جنگی ایالات متحده جستجو می‌کرد. کوئین همچنین درخلال سالهای ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۹، سفیر امریکا در کامبوج بوده است. این دیپلمات کهنه‌کار عضویت در شورایعالی امنیت ملی امریکا در کاخ سفید را نیز در کارنامه دارد.

وی همچنین مشاور نمایندگی ایالات متحده در سازمان ملل ــ واقع در شهر وین ــ بوده و همچنین رفیق قدیمی و ۵۰ ساله «هنری کیسینجر»، استراتژیست برجسته یهودی امریکایی به شمار می‌رود.

کنت کوئین (راست) در کنار هنری کیسینجر (چپ)؛ این عکس، به عنوان عکس افتخارآمیز و مورد علاقه کوئین روی دیوار اتاق کارش نصب شده است
کوئین پس از ۳۲ سال کار در بالاترین سطوح امنیتی وزارت خارجه امریکا، از اول ژانویه سال ۲۰۰۰ (اولین روز هزاره سوم) رهبری بنیاد جایزه جهانی غذا را بر عهده گرفت. این بنیاد توسط بنیاد راکفلر بنیانگذاری شده و توسط کلکسیونی از صهیونیستهای برجسته پشتیبانی می‌شود. این بنیاد تلاش می‌کند خواسته‌های صهیونیستها در زمینه غذا را با ایجاد شبکه پیچیده بین‌المللی نفوذ در کشورها تأمین نماید. ضریب نفوذ این بنیاد چنان است که افراد برجسته سیاسی ــ ازجمله دو رئیس‌جمهور پیشین امریکا ــ جزو گروه مشاوران رسمی آن قرار دارند و دبیران کل سازمان ملل در نشستهای سالانه آن سخنرانی می‌کنند. (اطلاعات بیشتر درخصوص این بنیاد را {اینجا} ببینید.)


دبیران کل سازمان ملل و رؤسای جمهور امریکا در بنیاد جایزه جهانی غذا
از سوی دیگر کوئین تنها شهروند غیرنظامی است که برای رهبری بیش از ۱۰۰ عملیات در ویتنام، در سال ۲۰۰۹ بالاترین مدال نیروی هوایی امریکا را دریافت کرده است. همچنین وی در کنار افراد برجسته و تاریخ‌ساز «آیوا»، مدال طلای سال این ایالت را نیز از فرماندار «آیوا» دریافت کرده است. دریافت کنندگان این جایزه همگی افراد شاخص و برجسته آیووا مانند رئیس جمهور هربرت هوور، هنری والاس معاون رئیس جمهور، دکتر نورمن بورلاگ، آقای جان روان پدر، و دکتر جورج واشنگتن کارور بوده‌اند.

مراسم اهداء مدال نیروی هوایی امریکا؛ ۲۰۰۹ میلادی
این فرد امنیتی برجسته امریکایی در سال ۱۳۹۳ توسط مجموعه وزارت‌جهادکشاورزی ایران به کشور دعوت شد و در مراسمی توسط شخص وزیر جهادکشاورزی مورد تقدیر قرار گرفت. وی در این مراسم و در مدت اقامتش در ایران ــ در راستای تسلط امریکا بر غذای مردم ایران ــ اقدامات راهبردی انجام داد که در ادامه گزارش «ایران؛ ایری؛ راکفلر» به جزئیات آن اشاره خواهد شد.

کوئین در ایران؛ ۱۳۹۳ شمسی
کوئین در سوئیت وزارتی پذیرایی شد و سخنرانی وی درخصوص زمینه روابط با امریکا محمود حجتی را به وجد آورد، چنان که بنیاد جایزه جهانی غذا در گزارش بازگشت سفر او نوشت:
«کوئین فهرست‌وار در سخنان خود فرصتهای همکاری با آمریکا در حوزه بیوتکنولوژی را تشریح کرد و مورد «تشویق بی‌سابقه و ایستاده حضار» قرار گرفت. حاضرانی که بین آنها وزیر کشاورزی ایران هم حضور داشت».

حاضران در سخنرانی کنت کوئین

سخنرانی حجتی در همان جلسه
وی پس از بازگشت به امریکا برنامه‌های دامنه‌داری را با وزارت جهادکشاورزی ایران پی گرفت که موضوع گزارشهای بعدی این پرونده خواهد بود.