به گزارش اگری پرس، حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه وسبزی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت بازار میوه و صیفی اظهار داشت: در ایام اربعین حسینی برخی اقلام با افزایش ۱۰ درصدی قیمت روبرو شد که خوشبختانه با فراوانی عرضه به حالت عادی خود بازگشت.

وی نرخ هر کیلو پرتقال تامسون شمال را از هزار و ۵۰۰ الی ۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هر کیلو پرتقال جنوب کوهستان ۵ هزار و ۵۰۰ الی ۶ هزار ،پرتقال رسمی جنوب هزار و ۵۰۰ الی ۲ هزار و ۵۰۰ ، نارنگی هزار و ۵۰۰ الی ۳ هزار و گریپ فروت تو سرخ هزار و ۵۰۰ الی ۲ هزار تومان است.
مهاجران ادامه داد: درحال حاضر هر کیلو لیموشیرین ۲ هزار و ۵۰۰ الی ۳ هزار ،خرمالو ۴ الی ۴ هزار و ۵۰۰ ،موز ۳ هزار و ۵۰۰ ،کیوی هزار و ۵۰۰ الی ۲ هزار و ۵۰۰ و سیب ۲ هزار و ۵۰۰ الی ۳ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می رسد.
رئیس اتحادیه میوه و سبزی نرخ هر کیلو گوجه فرنگی گلخانه را ۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نرخ هر کیلو گوجه فرنگی بوته ای هزار و ۵۰۰ الی ۲ هزار و انباری هزار الی هزار و ۵۰۰ تومان است که با رسیدن گوجه نورس از چابهار،بوشهر و بندرعباس تا یک ماه آینده پیش بینی می شود که قیمت کاهش یابد.
به گفته وی نرخ هر کیلو سبزی خوردن هزار و ۵۰۰ الی ۲ هزار و سبزی جور(پلو، آش،قورمه)هزار الی هزار و ۲۰۰ تومان است.
مهاجران با اشاره به وضعیت بازار طی روزهای آتی تصریح کرد: نرخ میوه تا پایان ماه صفر تغییری نخواهد داشت اما با اتمام این ایام و شروع مجالس احتمال نوسانات قیمت وجود دارد و حال باید منتظر ماند و دید که بازار به کدام سمت و سو می رود.