به گزارش جهان نیوز؛
بازار شب عید میوه از آرامش نسبی برخوردار است و قیمت انواع میوه حتی در مقایسه با یک ماه گذشته  وضعیت بهتری داشته  و به مبالغ کمتری به فروش می‌رسد اما نکته‌ای که از آن نمی‌توان گذشت رکود کلی حاکم بر بازار است که تا حدودی در بازار میوه نیز مشاهده می‌شود.
در میان پرتقال‌هایی که در میادین میوه و تره‌بار به فروش می‌رسد پرتقال‌های شمال کشور  از مشتری زیادی برخوردار نیستند و هر کیلوگرم از این محصول هزار و ۵۰۰ تومان تا هزارو ۷۰۰ تومان در میادین میوه به فروش می‌رسد؛ هرچند که بسیاری از این محصولات از کیفیت لازم برخوردار نیستند. باید توجه داشت که پرتقال‌های شمال عرضه‌شده در بازار نیز دو دسته هستند و پرتقال‌های که توسط دولت برای تنظیم بازار عرضه‌شده است به‌مراتب کیفیت بهتری دارند.

بنابراین گزارش، هر کیلوگرم پرتقال جنوب ریز اما آبدار ۳ هزار و ۲۰۰ تومان، نارنگی جنوب ۳ هزار و ۷۰۰ تومان ،نارنگی کینو  ۴ هزار و ۲۰۰ تومان، کیوی ۳ هزار تومان، لیموشیرین ۳ هزار و ۴۰۰ تومان و پرتقال مصری ۳ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
دور ریختن پرتقال‌های شمال در سطح عرضه 

فروشنده درباره کیفیت پرتقال مصری که با تازگی و برای تنطیم بازار شب عید به کشور وارد شده است می‌گوید: این محصول کیفیت خوب و پوست نازکی دارد اما با این‌وجود به‌راحتی پرتقال‌های ایرانی امکان پوست کندن آنها وجود ندارد.

بنابراین گزارش در بازار محصولات پرمصرف و تنظیم بازاری پرتقال‌های مصری میدان‌دار بازار شب عید است و مردم استقبال بیشتری از این محصولات انجام می‌ کنند، غرفه دارن  زیادی می گویند که روزانه حجم زیادی از پرتقال‌های ایرانی در میادین دور ریخته می‌شود.

در میادین میوه و تره بار هر کیلوگرم انار ۴ هزار و ۸۰۰ تومان، موز ۴ هزار و ۴۸۰ تومان،  خیار گلخانه‌ای ۲ هزا و ۳۰۰ تومان گیرپ فروت ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و هندوانه هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

بی‌کیفیتی سیب تنظیم بازاری

بنابراین گزارش سیب تنظیم بازاری  اما کیفیت مناسبی ندارد زده‌دار و تا حدودی کم آب و ریز است و نرخ مصوب این محصول در میادین میوه و تره‌بار ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و سیب معمولی و غیر تنظیم بازار نیز ۳ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت و کیفیت مناسب‌تری دارد.

یکی از خریداران دراین‌باره می‌گوید: سیب‌های به‌اصطلاح تنظیم بازاری کیفیت مناسبی ندارند و سیب‌های غیر تنظیم بازاری موجود در میادین میوه و تره‌بار نیز کوچک است بنابراین برای خرید مجلسی این محصول باید به مغازه های سطح شهر مراجعه و قیمت ۷ هزار تومان تا ۸ هزار تومانی را برای هرکیلوگرم پرداخت کنم.

منبع:تسنیم