به گزارش سازمان بسيج مهندسين کشاورزي و منابع طبيعي، مهندس محمدرضا جهانسوز مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، اظهار داشت: افزایش بهره وری کشاورزی با همراهی مهندسان و نخبگان در طرح بسیج  علمی کردن کشاورزی که در تمام استان‌های کشور قابلیت اجرایی دارد، پیگیری شده است. لذا در روستاهای مختلف این طرح برگزار شده تا از این طریق کشاورزی علمی را به کشاوزان انتقال دهند و از سویی دیگر به دریافت تجربیات کشاورزان بپردازند. چراکه برنامه ریزی مناسب و بکارگیری روش‌های نوین کشاورزی از مهمترین مصادیق اقتصاد مقاومتی است.
وی با بیان اینکه بیش از ۴۰۰۰ نفر مهندس کشاورزی بسیجی این طرح را همراهی می‌کنند افزود:  علمی کردن کشاورزی با فعال سازی شبکه های خدمات رسانی به روستاها بوده است که بیش از ۴۰۰۰ نفر را در خود جای داده است و مهندسین کشاورزی بسیجی ، حرکت جهادی ، داوطلبانه و پاره وقت در آن انجام می‌دهند .
جهانسوز در خاتمه بیان داشت: تمام مهندسان کشاورزی قادر خواهند بود تا در طرح علمی کردن کشاورزی شرکت کنند لذا همه می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر برای عضویت در طرح علمی کردن کشاورزی به مراکز سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان‌ها مراجعه کنند اطلاعات مرتبط با چگونگی ارتباط ا مراکز استانی در سایت سازمان بسیج مهندسین کشاورزی قابل دسترسی است.