به گزارش اگری پرس؛ عباس ولی گفت درمورد آخرین وضعیت تامین گوشت قرمز و مرغ در بازار کشور اظهار داشت: با توجه به افزایش مصرف در تعطیلات نوروز توزیع مرغ منجمد با قیمت کیلویی ۵۷۰۰ تومان را در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار در دستور کار داریم که استقبال خوبی هم از آن شده است.

وی اضافه کرد: تا به امروز ۱۵ هزار تن مرغ منجمد در تعطیلات عید فروش رفته است و سردخانه‌های شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی آن را دارد که مرغ منجمد با کیفیت صادراتی را به هر میزان لازم در اختیار سازمان‌های دولتی و دانشگاه‌ها به قیمت ۵۳۰۰ تومان تحویل دهد.

ولی در پاسخ به اینکه در برخی از نقاط پایتخت قیمت مرغ به کیلویی ۸۵۰۰ تومان رسیده است، با تکذیب این موضوع گفت: نمی‌توان گران‌فروشی برخی مغازه‌داران را به حساب کمبود یا افزایش قیمت مرغ گذاشت چرا که مرغ گرم به وفور در بازار عرضه می‌شود و قیمت عمده‌ فروشی آن امروز در میدان بهمن ۶۳۰۰ تومان بوده که در مغازه‌ها کیلویی ۷۱۰۰ تومان به مردم عرضه می‌شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام همچنین از توزیع گوشت گرم گوساله در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به قیمت ۳۱ هزار تومان خبر داد و گفت: گوشت منجمد وارداتی نیز کیلویی ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان از همین طریق عرضه می‌شود.

وی به مردم اطمینان خاطر داد که هیچ کمبودی در تامین گوشت و مرغ در ایام تعطیل نوروز در تمام کشور وجود ندارد و خریداران هرگونه افزایش قیمت این محصولات به بهانه کمبود عرضه را به تعزیرات اطلاع دهند.