به گزارش اگری پرس، سید راضی نوری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره پیشنهاد مطرح شده مبنی بر ادغام دو سازمان محیط زیست و جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، افزود: واقعیت آن است که وظایف این دو سازمان در موارد زیادی با یکدیگر همپوشانی دارد که در کنار این دو سازمان لازم است مجموعه های مرتبط با حوزه آبی کشور نیز با این دو سازمان ادغام شوند.

نماینده مردم شوش و دانیال در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: لازم است اختیارات و وظایف سازمان های محیط زیست و جنگل‌ها با چالش های آبی در یک مجموعه مجزا دیده شود تا این مجموعه بتواند مسایل و مشکلات پیش روی این حوزه ها را برطرف کند زیرا امروزه چالش های زیادی در این حوزه ها وجود دارد که در صورت ادغام آنها می توان اعتبارات متمرکزی را برای حل این مشکلات در نظر گرفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: باید موضوعات پیرموان حوزه آبی از وزارت نیرو جدا شده و برای مدیریت بهتر با سازمان محیط زیست و جنگل ها ادغام شود و این سه مجموعه تحت عنوان وزارتخانه ای مستقل به نام وزارتخانه محیط زیست، آب و جنگل ها مدیریت شوند تا بتوان شاهد عملکرد بهتری بود.

وی یادآور شد: اکنون سازمان حفاظت از محیط زیست زیر نظر رییس جمهور فعالیت می کند و سازمان جنگل ها نیز زیر نظر وزارتخانه جهاد کشاورزی است اما مجموعه های آبی درکشور زیرنظر سازمانی مستقل نیست و در زیرمجوعه وزارت نیرو قرار دارد درحالی که می طلبد این ۳ موضوع تحت یک وزارتخانه مستقل ارایه خدمت کنند.

نوری افزود: کمبود آب و بهره برداری غیرقانونی از منابع زیرزمینی از موضوعاتی است که به بحث بروز ریزگردها دامن زده و از جمله مسایلی است که باید تحت مدیریت واحدی به فکر رفع آن بود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت در تلاش بود که لایحه تشکیل وزارتخانه مذکور را به مجلس ارایه دهد اما به دلایل مختلف از ارایه آن منصرف شد حال می طلبد دولت با همکاری مجلس تلاش کند تا برای مدیریت بهتر معضلات زیست محیطی وزارتخانه مستقلی تشکیل دهد.