به گزارش اگری پرس؛ حسن رکنی، در مورد تأمین گوشت و مرغ بازار شب عید به مردم اطمینان خاطر داد که این کالاها به اندازه کافی در بازار وجود داشته و هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: پس از آنکه قیمت گوشت قرمز گوسفندی از دو ماه پیش به یکباره افزایش یافت، گوشت گرم و تازه کیلویی ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان در محل‌های مشخص توسط شرکت پشتیبانی امور دام توزیع شد، تا حدی که موجب کاهش ۵ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار آزاد شد.

این سخنان معاون وزیر جهاد کشاورزی در حالی است که قیمت گوشت طی دو ماه گذشته در بازار آزاد به کیلویی ۵۰ هزار تومان هم رسیده بود.

معاون حجتی اطمینان‌خاطر داد که در ایام تعطیلات نوروز در استان‌های گردش‌پذیر و پرمصرف مانند اصفهان، فارس و استان‌های شمالی، مراکز عرضه گوشت با قیمت مصوب فعال هستند، تا جلوی سوءاستفاده‌های احتمالی گرفته شود. همچنین در پایتخت نیز مرغ منجمد کیلویی ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، گوشت منجمد ۲۸ هزار تومان و گوشت تازه گوسفندی کیلویی ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان در نمایشگاه‌های بهاره در حال عرضه است.

وی این را هم گفت که روزانه ۵۰۰ لاشه گوشت تازه گوسفندی برای تنظیم بازار در پایتخت عرضه می‌شود و آن قدر عرضه گوشت دولتی را ادامه می‌دهیم، تا در فصل بهار با عرضه بیش از نیاز، قیمت شقه گوشت گوسفندی از ۳۶ هزار تومان به ۳۰ هزار تومان برسد.

رکنی همچنین در مورد قیمت گوشت مرغ گفت: علی‌رغم نرخ تورم طی دو سال اخیر، قیمت مرغ که دو سال پیش ۷ هزار تومان مصوب شده بود، اکنون روی قیمت ۷ هزار و ۵۰۰ تومان ایستاده است و افزایش قیمتی هم بیش از این نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار فارس، افزایش قیمت گوشت در پایتخت و چسبنده بودن قیمت آن به دلیل زیاده‌خوهی دلالان است، چرا که هفته گذشته خبرهایی حاکی از آنکه گوشت مازاد تازه گوسفندی به دلیل عرضه بیش از نیاز در سردخانه‌ها منجمد و نگهداری می‌شود، منتشر شد.

همچنین دلالان در این حوزه علی‌رغم آنکه باید تفاوت ۵ هزار تومانی بین شقه گوسفندی و گردران باشد، همچنان گرد ران گوسفندی را کیلویی ۴۵ هزار تومان و با ۱۰ هزار تومان فاصله قیمت از شقه گوسفندی به فروش می‌رسانند.
منبع:تسنیم