به گزارش اگری پرس، دکتر حمیدرضا طیبی در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با «آزمایشگاه سیار سلول‌های بنیادی برای همه» اظهار کرد: توسعه علم و فناوری اساس توسعه اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش‌بنیان است و سرعت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان به این میزان بستگی دارد که مردم را به صورت گسترده از اهمیت توسعه علمی و فناورانه در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان آگاه کنیم.

رییس جهاد دانشگاهی افزود: باید برنامه‌ریزی کنیم که مردم استعدادهایشان را در این زمینه شکوفا کنند. پایداری توسعه علم و فناوری هم به این موضوع بستگی دارد که این حرکت را در کودکان و نوجوانان که آینده‌سازان کشور هستند، متمرکز کنیم.

وی ادامه داد: راه‌اندازی «آزمایشگاه سیار سلول‌های بنیادی برای همه» از سوی پژوهشگاه رویان حرکت ارزنده‌ای است که در همین جهت از دوران کودکی، کودکان را با یکی از مهمترین مسائل در حوزه پزشکی که آینده علم پزشکی را رقم می‌زند، آشنا کند.

طیبی تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته می‌بینیم که با ایجاد موزه‌ها و پارک‌موزه‌ها به زبان ساده سعی می‌کنند علم و فیزیک علم را برای کودکان شرح دهند.

رییس جهاد دانشگاهی افزود: تبدیل علم به فناوری و سیر توسعه علم به فناوری و راه‌اندازی آزمایشگاه سیار سلول‌های بنیادی برای همه اقدام ارزنده‌ای در جهت آشناسازی کودکان با موضوع توسعه علم در حوزه سلول‌های بنیادی است.

طیبی درخصوص اینکه آیا در حوزه‌های دیگر نیز از این‌ نوع آزمایشگاه‌ها راه‌اندازی خواهید کرد یا خیر، گفت: علاقه‌مند هستیم با گشایش مالی در جهاد دانشگاهی بتوانیم در حوزه‌های مهندسی، کشاورزی، پزشکی و علوم انسانی که اساس اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهند، از این دست اقدامات انجام دهیم.

به گزارش ایسنا، «آزمایشگاه سیار سلول‌های بنیادی برای همه»، صبح چهارشنبه، ۱۹ آبان ماه در پژوهشگاه رویان رونمایی شد.