عرضه گوشت قرمز در میادین با قیمت ۳۰ هزار تا ۳۳ هزار تومان

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: گوشت گرم قرمز با قیمت مصوب تنظیم بازار، در ۲۰۰ فروشگاه و میادین میوه و تره‌بار توزیع می‌شود.

به گزارش اگری پرس به نقل از صدا و سیما، علیرضا ولی با اشاره به اینکه گوشت گرم قرمز در چهار روز گذشته در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه شده است، گفت: گوشت گرم قرمز در برخی میادین و فروشگاه‌ها که هزینه حمل و نقل و هزینه مباشران پایین‌تر است، با قیمت هر کیلو ۳۰ هزار و ۵۰۰ تا ۳۱ هزار و پانصد تومان توزیع می‌شود و در برخی مناطق که در فاصله دورتری از محل مرکزی توزیع قرار دارند و هزینه حمل و نقل و مباشران توزیع نیز بیشتر است، با قیمت هر کیلو ۳۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی درباره علت بالابودن قیمت گوشت گفت: باتوجه به میزان مناسب بارش در فصل بهار، دامداران دام خود را برای پرواربندی مدت بیشتری در مراتع برای چرا نگهداری کردند که این مساله سبب شد گوشت کمتری به بازار عرضه شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: این شرکت به منظور جلوگیری از روند افزایش قیت گوشت قرمز در بازار داخل و همزمان با افزایش تقاضا در ماه مبارک رمضان، گوشت گرم قرمز را از کشورهای استرالیا، نیوزلند و کشورهای گرجستان، قزاقستان و قرقیزستان وارد کرد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰ هزار تن گوشت گرم قرمز وارد کردیم درباره بازار گوشت مرغ گفت: بازار گوشت مرغ در دو سال گذشته نوسان چندانی نداشته است؛ در حالیکه در سال ۹۲ برای تامین نیاز بازار گوشت مرغ از کشور ترکیه و دیگر کشورها وارد شد.

وی گفت: هم اکنون در کشور دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن گوشت مرغ تولید می‌شود که ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تن آن، مازاد بر نیاز است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: برای مدیریت بازار در زمانهای افزایش عرضه، مازاد را جمع آوری و ذخیره سازی کردیم و در زمان افزایش تقاضا، ذخیره را با قیمت مناسب وارد بازار کردیم تا تعادل ایجاد شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در دو سال گذشته قیمت گوشت مرغ ۷ تا ۸ درصد نوسان داشته و کمتر از نرخ تورم بوده است، گفت: برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان، ۲۰ هزار تن گوشت مرغ در کشور توزیع شده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: شهروندان می‌توانند گوشت گرم قرمز را در میادین میوه و تره بار مجیدیه، لواسانی، زرگنده، اختیاریه، آزادگان، ولنجک، لویزان، صادقیقه، سامان شهید قندی، جلال آل احمد، سهروردی، قصر، معلم، ابوذر، ایثار، غیبی، پروین، مهستان، هروی و اکباتان را با قیمت مصوب تنظیم بازار تهیه کنند.

ولی افزود: همچنین گوشت گرم قرمز در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بیهقی، آزادگان، نفت، بهرود، ایران زمین، بوستان، صادقیه، جنت آباد، المپیک و جلال آل احمد که قصابی دارند نیز عرضه می‌شود.